Mis­ka - Múlt­idé­ző bo­ros­edé­nyek

Rendhagyó tárlatvezetés és raktárbejárás

 

🕒 18.00-19.00
      19.30-20.30
📍 Lajos terem, 2 műtárgy raktár
Maximális létszám: 15 fő / időpont
A kiállítás látogatását 6 éves kor alatt nem javasoljuk!
Regisztráció a helyszínen

 

„Miska”

Múltidéző borosedények

A miskakancsó emberfejű, süveges borosedény, egyike a legnépszerűbb magyar fazekasmunkáknak. Miskakancsót hagyományosan csak az Alföldön készítettek. Az első darab Hódmezővásárhelyről származik és 1824-ben. Ezt követően terjedt el más alföldi központokban, így elsősorban Mezőcsáton, Tiszafüreden, valamint Mezőtúron. A miskakancsók gyakori szereplője a kígyó, amely sok borosedény díszítésében megtalálható.

A Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb kamara kiállítása a múzeum Miska kancsóiból és emberalakos kerámiáiból mutat be válogatást. A helyszín a Hagyományok Háza pinceszintjén található középkori terem, amely egykor borlerakatként működött. A térben megcsodálható az eredeti városfal is, ami különleges kiállításélményt nyújt. A muzeológusok által vezetett kiállításnézés, különleges színfoltja a Múzeumok éjszakája programkínálatának

 

Raktárbejárás

2022 decemberében új helyszínre költözött a Magyar Népi Iparművészeti Múzeum. 

Ezen  a különleges estén lehetőség nyílik betekinteni a máskor elzárt műtárgyraktárba. A múzeum muzeológusai néprajzi mutatják be a közel 11.000 darabos unikális gyűjteményt.  

.

 

Vissza a Múzeumok éjszakája oldalra

Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!