Szi­lá­gyi Dá­ni­el: Oda és vissza

Hatások és visszahatások a moldvai táncházakban

 

A moldvai csángó népzene-néptánc muzealizálása és revitalizációja.

Fogalmi határok és keretek tisztázása.  A moldvai egész vagy a moldvai mozaikdarabkák? Mi az eredeti, és mi az, ami már az eredetin túli? Mitől eredeti az eredeti? Eredeti és kitalált táncok. Fiktív és valós helyzetek és elvárások. Mitől más a „budapesti” és „vidéki” moldvai? Eredetiség és miliő – melyiknek milyen súlya van? Konzerválunk vagy életet lehelünk?


SZilágyi Dániel  

Szilágyi Dániel a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége hangszeroktatója, muzeológus-etnográfus, kobzos. 

 

Bővebben az előadóról


Időpont: 2023. március 16., 10:20

Helyszín: Színházterem

 

Vissza a konferencia oldalára

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!