Szi­lá­gyi Dá­ni­el

a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége hangszeroktatója, muzeológus-etnográfus, kobzos

„1986-1992 közt Kobzos Kiss Tamásnál tanultam az Óbudai Népzenei Iskolában. Gyerekcipőben.

1989 őszétől kezdtem rendszeresen táncházakba járni. Elsősorban péntekenként a Tékába az Almássy térre és szerdánként a Tatrosba, a Marczira. Beszippantott.

1990 őszétől kezdtem kijárogatni Moldvába és Erdélybe. Különféle alkalmi zenekarokban és beugró kobzosként sok helyen jártam az országban táncházakban zenélni, alkalomszerűen vagy rendszeresen, pl. Debrecentől Sopronig, Győrtől Sepsiszentgyörgyig. Csavarogtam.

Az egyetem után muzeológusként, illetve a vidékfejlesztésben civil szervezeteknél, települési önkormányzatoknál dolgoztam. Tanultam.

2019-ben családommal úgy határoztunk, hogy kiköltözünk 10 hónapra Moldvába és elkezdünk dolgozni a Moldvai Csángó Oktatási Programban. Legalábbis megpróbáljuk. Azóta kint dolgozunk. Én kobzot tanítok, illetve muzeológusként közreműködök a tervezett tájházak kialakításában.”

A „Kis fe­ke­te” Bu­ka­rest­ben

A Bukaresti Dizájnfesztivál programjaként nyílt meg június 5-én a „Kis fekete” című kiállítás a bukaresti Ion Mincu Építészeti és Urbanisztikai Egyetem MINCU Galériájában.

Bú­csú „Mes­ti­től”

A Táncházmozgalom újabb ikonikus alakjától búcsúzunk az idén; életének 96. évében meghalt Timár Sándor, a Magyar Állami Népi Együttes egykori művészeti vezetője, a társulat örökös tagja, Kossuth- és Erkel Ferenc díjas koreográfus, néptáncpedagógus, a magyar néptáncoktatás egyedi módszertanának kidolgozója, rendező, a nemzet művésze. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!