Őr­kői ha­gyo­mány­őr­zők

A székelyföldi Sepsiszentgyörgyről, az Őrkő hegy alatti több ezres cigánytelep közeléből érkezik a Mocsel család. A család háromszéki magyar cigányok, mindennapi életében nemzedékek óta hagyomány a tánc, az ének. Telepükön majd mindenki tud énekelni, idősek és gyerekek egyaránt. A család, az emberi társadalom legkisebb sejtje. Fontos feladata a gyermek lelki egyensúlyának megteremtése és megtartása. A gyermek már magzat korában elkezdi tanulni ősei hagyatékát, születését követően pedig elsősorban szüleitől, nagyszüleitől tanul értékrendet, magaviseletet. Ezen gondolatok és értékrend alapján éli mindennapjait a Mocsel család. Mocsel Antal „Rémusz” és Piroska őrkői hagyományőrzők méltán híresek a táncuknak köszönhetően. A táncos hagyományukat tovább viszi fiuk, Rémuszka és unokáik, Hunor és Vivien.

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

In­ter­jú Both Mik­lós­sal

A Kultúra.hu munkatársa a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló Folk_ME (Music Education) platform apropóján beszélgetett a Hagyományok Háza főigazgatójával.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!