Pi­rók Zsó­fia

Sevillában végzett flamenco táncművész. Magyarországon önálló estjei és komplett táncszínházi produkciói premierjei a Nemzeti Táncszínház szervezésében valósulnak meg. Alkotásaiban folyamatosan keresi a kapcsolódást más művészeti ágakkal, tágítva ezzel a műfaj határait, és beemelve ezzel a flamencót – melyet az UNESCO 2010. november 16-án az emberiség szellemi kulturális örökségei közé emelt – a hazai hivatásos művészeti életbe. Szakmai tudása bővítése, és művészeti kapcsolatai frissen tartása érdekében minden évben visszajár Andalúziába, különböző kurzusokra, továbbképzésekre, fellépésekre, valamint kétévente a legnagyobb nemzetközi fesztiválra, a Flamenco Bienalera. Előadásai szakmai minőségét a Spanyol Nagykövetség és a budapesti Cervantes Intézet neve és logói hozzájárulásával támasztja alá. Hiszi, hogy a művészet, az az univerzális nyelv, amely hidat épít kultúrák, nemzetek és lelkek között.

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!