Ső­re­gi An­na

ének

Gyermekkorom meghatározó élményei Zentához kötődnek, itt kezdtem népzenével, néptánccal foglalkozni. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar-néprajz szakán szereztem diplomát, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi ének-népzeneelmélet szakára felvételiztem. Nagy lelkesedéssel igyekszem gyarapítani és finomítani tudásom, amit idős énekes mestereimtől tanultam, akik egyben példaképeim is. Néhányukkal személyesen is több időt eltölthettem, és sokkal többet kaptam tőlük néhány éneknél. Az így megtapasztalt élményeket szeretném közvetíteni előadóművészként és továbbadni tanárként. A népdalok által egy olyan bölcs szemléltet tanultam, ami megfogalmazza eddigi életem élményeit. Nem ők illeszkednek hozzám, hanem én hozzájuk, hisz előttem is éltek, utánam is fognak. Én csak megpróbálom feltárni ezt a mély kutat, akár énekelve, akár hallgatva. 

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!