Ső­re­gi An­na

ének

Gyermekkorom meghatározó élményei Zentához kötődnek, itt kezdtem népzenével, néptánccal foglalkozni. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar-néprajz szakán szereztem diplomát, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi ének-népzeneelmélet szakára felvételiztem. Nagy lelkesedéssel igyekszem gyarapítani és finomítani tudásom, amit idős énekes mestereimtől tanultam, akik egyben példaképeim is. Néhányukkal személyesen is több időt eltölthettem, és sokkal többet kaptam tőlük néhány éneknél. Az így megtapasztalt élményeket szeretném közvetíteni előadóművészként és továbbadni tanárként. A népdalok által egy olyan bölcs szemléltet tanultam, ami megfogalmazza eddigi életem élményeit. Nem ők illeszkednek hozzám, hanem én hozzájuk, hisz előttem is éltek, utánam is fognak. Én csak megpróbálom feltárni ezt a mély kutat, akár énekelve, akár hallgatva. 

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!