A Nyi­tott Mű­hely mű­hely­fog­lal­ko­zá­sai

A Nyitott Műhely alapvető célja a szélesebb körű közönség megszólítása, a népművészet, néphagyomány iránt a figyelem felkeltése, újabb vendégek bevonzása a Hagyományok Háza körébe.  A Magyar Népi Iparművészeti Múzeum kiállítóterületével összekapcsolt műhely lehetőséget nyújt arra, hogy élményszerűvé tegyük a kortárs népművészet, népi iparművészet mesterségeit, alkotófolyamatait.

Az elmúlt 6 évben több mint 10 000 érdeklődőt (felnőttet és gyereket) fogadhattunk személyesen. 

„Ez az a hely, ahova belépve az ember valahogy megnyugszik, egy másik dimenzióba kerül, ami lehetővé teszi az elmélyült alkotást. Olyan érzés, mint mikor a gyerek játszik: minden más megszűnik.” – írta egyik látogatónk.

A részletekről és az aktuálisan induló foglalkozásokról a Programok  címszó alatt tudnak tájékozódni, de a Nyitott Műhely vezetője, Farkas Réka is szívesen válaszol a felmerülő kérdésekre! Keressék bizalommal!

 

Ha érdekli a program, szívesen értesítjük induló műhelyfoglalkozásainkról!

Szeretnék értesítést kapni az induló programokról

Kínálatunk

A ter­mé­szet ta­risz­nyá­ja

Két hétvégés tarisznya- és hátizsák készítő workshop gyapjúszövéssel és növényi festéssel.

Nyitott Műhely
Kézművesség

Az én nap­lóm

Bőrkötéseskönyv-készítő foglalkozás

Nyitott Műhely
Kézművesség

Gyöngy­kö­tő work­shop

Kétalkalmas tanfolyam dr. Nemesházi Valéria népi iparművész gyöngyfűzővel

Nyitott Műhely
Kézművesség

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!