Necz­né Vaj­na Zsu­zsan­na

gyöngyfűző népi iparművész

Tizenöt éve kezdtem el gyöngyöt fűzni, s azóta is kitartó lelkesedéssel teszem nap mint nap. Neves iparművészektől (Nagy Gyöngyi, Szupper Krisztina, Dr. Szandtner Gáborné, Péter Szidónia, Nagy Gyöngyi) tanultam a népi és a modern ékszerkészítés fortélyait, én is szívesen adom tovább fiataloknak, kezdőknek tudásomat. Pedagógusként is a népi kézművesség továbbadását tartom tanítói feladatomnak. 2018-ban gyöngyfűző Népi Iparművész címet kaptam. Azóta is rendszeren veszek részt pályázatokon, kiállításokon munkáimmal. 2020-ban a Nyitott Műhely munkatársa lettem, akkor kezdődött a gyermekeknek szóló gyöngyfűző foglalkozás-sorozatom, a Gyöngyékszerek, szóvirágok…

 

neczné vajna zsuzsa

Gyöngyfűző foglalkozásaim helyszínei:

  • 16. kerületi sashalmi hittantábor
  • Sarkad Udvar
  • Nagytarcsa- Falumúzeum
  • Cinkotai Közösségi Ház
  • 17. kerületi Csekovszky Árpád Művelődési Ház
  • Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Nyitott Műhelye
neczné vajna zsuzsa

 A Kis feketéhez kiírt pályázatra hagyományos sárközi ékszereket gondoltam újra. Az őcsényi rojtos nyaksit egy övvel és egy visszafogott fülbevalóval egészítettem ki. A selyempántok hímzéséhez modern formagyöngyöket is használtam, amik szépen harmonizálnak a klasszikus kásagyönggyel.Az ékszerszett eleganciáját a selymes fekete és ametiszt lila színek teszik különlegessé.

neczné vajna zsuzsa

📖 Készítsd magad: Gyereknapi kézműveskedés Neczné Vajna Zsuzsannával

Neczné Vajna Zsuzsanna: Drótékszerek

 

Elérhetőség:

e-mail

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!