Necz­né Vaj­na Zsu­zsan­na

gyöngyfűző népi iparművész

Tizenöt éve kezdtem el gyöngyöt fűzni, s azóta is kitartó lelkesedéssel teszem nap mint nap. Neves iparművészektől (Nagy Gyöngyi, Szupper Krisztina, Dr. Szandtner Gáborné, Péter Szidónia, Nagy Gyöngyi) tanultam a népi és a modern ékszerkészítés fortélyait, én is szívesen adom tovább fiataloknak, kezdőknek tudásomat. Pedagógusként is a népi kézművesség továbbadását tartom tanítói feladatomnak. 2018-ban gyöngyfűző Népi Iparművész címet kaptam. Azóta is rendszeren veszek részt pályázatokon, kiállításokon munkáimmal. 2020-ban a Nyitott Műhely munkatársa lettem, akkor kezdődött a gyermekeknek szóló gyöngyfűző foglalkozás-sorozatom, a Gyöngyékszerek, szóvirágok…

 

neczné vajna zsuzsa

Gyöngyfűző foglalkozásaim helyszínei:

  • 16. kerületi sashalmi hittantábor
  • Sarkad Udvar
  • Nagytarcsa- Falumúzeum
  • Cinkotai Közösségi Ház
  • 17. kerületi Csekovszky Árpád Művelődési Ház
  • Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Nyitott Műhelye
neczné vajna zsuzsa

 A Kis feketéhez kiírt pályázatra hagyományos sárközi ékszereket gondoltam újra. Az őcsényi rojtos nyaksit egy övvel és egy visszafogott fülbevalóval egészítettem ki. A selyempántok hímzéséhez modern formagyöngyöket is használtam, amik szépen harmonizálnak a klasszikus kásagyönggyel.Az ékszerszett eleganciáját a selymes fekete és ametiszt lila színek teszik különlegessé.

neczné vajna zsuzsa

📖 Készítsd magad: Gyereknapi kézműveskedés Neczné Vajna Zsuzsannával

Neczné Vajna Zsuzsanna: Drótékszerek

 

Elérhetőség:

e-mail

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!