Necz­né Vaj­na Zsu­zsan­na

gyöngyfűző népi iparművész

Tizenöt éve kezdtem el gyöngyöt fűzni, s azóta is kitartó lelkesedéssel teszem nap mint nap. Neves iparművészektől (Nagy Gyöngyi, Szupper Krisztina, Dr. Szandtner Gáborné, Péter Szidónia, Nagy Gyöngyi) tanultam a népi és a modern ékszerkészítés fortélyait, én is szívesen adom tovább fiataloknak, kezdőknek tudásomat. Pedagógusként is a népi kézművesség továbbadását tartom tanítói feladatomnak. 2018-ban gyöngyfűző Népi Iparművész címet kaptam. Azóta is rendszeren veszek részt pályázatokon, kiállításokon munkáimmal. 2020-ban a Nyitott Műhely munkatársa lettem, akkor kezdődött a gyermekeknek szóló gyöngyfűző foglalkozás-sorozatom, a Gyöngyékszerek, szóvirágok…

 

neczné vajna zsuzsa

Gyöngyfűző foglalkozásaim helyszínei:

  • 16. kerületi sashalmi hittantábor
  • Sarkad Udvar
  • Nagytarcsa- Falumúzeum
  • Cinkotai Közösségi Ház
  • 17. kerületi Csekovszky Árpád Művelődési Ház
  • Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Nyitott Műhelye
neczné vajna zsuzsa

 A Kis feketéhez kiírt pályázatra hagyományos sárközi ékszereket gondoltam újra. Az őcsényi rojtos nyaksit egy övvel és egy visszafogott fülbevalóval egészítettem ki. A selyempántok hímzéséhez modern formagyöngyöket is használtam, amik szépen harmonizálnak a klasszikus kásagyönggyel.Az ékszerszett eleganciáját a selymes fekete és ametiszt lila színek teszik különlegessé.

neczné vajna zsuzsa

📖 Készítsd magad: Gyereknapi kézműveskedés Neczné Vajna Zsuzsannával

Neczné Vajna Zsuzsanna: Drótékszerek

 

Elérhetőség:

e-mail

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!