Ma­gyar­vis­ta, 2002.11.08.

Jó látni, hogy a már sok mindent túlélő népi kultúránknak online térben is milyen közösségformáló ereje van. Heteken óta virtuálisan nyílnak az otthonok ajtói, és a betekintő jó tánccal, muzsikával, dallal van kínálva. A megannyi, sok szép énekelt kalotaszegi dal meghallgatása után, vágyat érezhetünk ellátogatni a nagy tanítómesterekhez Kalotaszegre. Ha személyesen már nem is kerülhet sor a találkozásra, a felvételeknek és szorgalmas gyűjtőinknek hála, néhány kattintás után András Jánosné Gergely Erzsinél, vagy Tötszegi Károlyné Kozma Anna házában lehetünk. Micsoda tudás, tartás, méltóság! Mindig lehet újat és újat tanulni, töltekezni belőlük. Nézzetek bele ti is!

Az alábbi magyarvistai felvétel gyűjtői: Kallós Zoltán és Dénes Zoltán.

Hallgassátok szeretettel!

Tovább a felvételhez

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!