Gyet­vai Jú­lia és Ke­le Kris­tóf

Kele Kristóf Zala megyében, Bázakerettyén, Gyetvai Júlia pedig Felvidéken, Losoncon született. Habár a két település között nagy a távolság, a néptánc mégis áthidalta ezt a távolságot: A néptánc mindkettőnk életének szerves részét képezi, màr egészen gyermekkorunk óta. Mindketten a helyi, amatőr táncegyüttesben kezdtünk táncolni, majd 2013-ban felvételt nyertünk a Magyar Tàncművészeti Egyetem néptánc tanszékének táncművész szakára. Jelenleg mindketten a Magyar Állami Népi Együttes táncosai, illetve a Magyar Tàncművészeti Egyetem néptáncpedagógus, mesterszakos hallgatói vagyunk. Heti kétszer a Műszaki Egyetem kezdő és középhaladó tánccsoportjàba járunk oktatni. Igyekszünk a szakmai életben minél aktívabban részt venni, táncolni, tanítani és tanulni is egyaránt.

Július 31., szerda

15.30 - 17.00 Széki táncoktatás

21.00 - 23.00 Táncház oktatással

Augusztus 1., csütörtök

15.30 - 17.00 Visai táncoktatás

21.00 - 23.00 Táncház oktatással

Augusztus 2., péntek

15.30 - 17.00 Palatkai táncoktatás

21.00 - 23.00 Táncház oktatással

Augusztus 3., szombat

15.30 - 17.00 Bonchidai táncoktatás

21.00 - 23.00 Táncház oktatással

Mindenkit várunk szeretettel táncoktatásra és táncházba a Blum Pincébe!

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!