BAJ­KÓ

Biográfia

A Bajkó Zenekar 2013 tavaszán alakult Budapesten lelkes, muzsikát kedvelő, vidéki fiatalokból. Az évek során az együttes sokat formálódott, tagjai összecsiszolódtak, míg ki nem alakult jelenlegi felállásuk. A zenészek közös nyelve a magyar népzene. Tiszta forrásból merített dallamokat szólaltatnak meg autentikus módon a Kárpát-medence számos szegletéből. Rendszeresen muzsikálnak táncházakat Budapesten és környékén, továbbá Szegeden, de muzsikájukkal megfordulnak a világ számos más pontján is. Az együttes legfőbb összetartó ereje a barátság és a zenei fejlődésre való közös igény, legfontosabb számukra az együtt zenélés élményének valódi megélése.
De mit is jelent az a szó, hogy Bajkó? A kifejezésnek két jelentése ismert: a Debreceni Cívis Szótár szerint (paszománykészítéshez használt) jó minőségű arany, a Magyar Néprajzi Lexikon szerint pedig fekete, gallértalan, gyönggyel és selyemszalaggal díszített női ujjas.

 

Diszkográfia
2018-ban debütált első lemezük Párosan címmel.
 

 

Webes elérések 
Honlap
Facebook
Instagram

Zenekari tagok

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!