BAJ­KÓ

Biográfia

A Bajkó Zenekar 2013 tavaszán alakult Budapesten lelkes, muzsikát kedvelő, vidéki fiatalokból. Az évek során az együttes sokat formálódott, tagjai összecsiszolódtak, míg ki nem alakult jelenlegi felállásuk. A zenészek közös nyelve a magyar népzene. Tiszta forrásból merített dallamokat szólaltatnak meg autentikus módon a Kárpát-medence számos szegletéből. Rendszeresen muzsikálnak táncházakat Budapesten és környékén, továbbá Szegeden, de muzsikájukkal megfordulnak a világ számos más pontján is. Az együttes legfőbb összetartó ereje a barátság és a zenei fejlődésre való közös igény, legfontosabb számukra az együtt zenélés élményének valódi megélése.
De mit is jelent az a szó, hogy Bajkó? A kifejezésnek két jelentése ismert: a Debreceni Cívis Szótár szerint (paszománykészítéshez használt) jó minőségű arany, a Magyar Néprajzi Lexikon szerint pedig fekete, gallértalan, gyönggyel és selyemszalaggal díszített női ujjas.

 

Diszkográfia
2018-ban debütált első lemezük Párosan címmel.
 

 

Webes elérések 
Honlap
Facebook
Instagram

Zenekari tagok

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!