Esz­kö­zös tán­cok az is­ko­lá­ban

Az alapítási engedély nyilvántartási száma: 9-164/2018

A továbbképzés végére teljesítendő tartalmi követelmények

A résztvevő sajátítsa el a somogyi és mezőföldi eszközös ügyességi táncok alapmotívumait és legyen képes azokat a táncban használt eszközzel improvizatív módon bemutatni. Legyen képes a képzésen megismert módszerekkel a tanult táncokat mások számára érthetően közvetíteni és differenciáltan átadni. Ismerje a néprajztudomány alapfogalmait, valamint ismerje az eszközös ügyességi táncok táncfolklorisztikai jellemzőit (típusait, táji változatait, eredetét és funkcióját). 

A továbbképzésen elsajátítottak záró ellenőrzési módjának megnevezése, leírása, valamint az értékelés szempontjainak meghatározása 
Írásbeli vizsga: 1. Beadandó házi dolgozat, melyet a 30. tanfolyami órára kell elkészíteni: minimum 3 tanórára vonatkozó foglalkozásvázlat a tanult táncanyag és a tanult módszertan alapján. Értékelési szempontok: - milyen mélységig rendelkezik a táncanyag válogatásának, korosztálynak megfelelő átadásának készségével, mennyire kreatívan kezeli azt, - tükröződik-e a tanfolyamon ismertetett módszertan alkalmazása 2. Záróvizsga: tanfolyamon kívüli alkalom az utolsó tanfolyami alkalom utáni 30 napon belül Zárt helyi dolgozat: a néprajzi tematikában leadott általános ismeretekből. Értékelési szempontok: - ismeri-e a néprajztudomány alapfogalmait - megfelelő ismeretekkel rendelkezik-e az eszközös ügyességi táncok típusairól, elterjedési területéről, funkciójáról. Gyakorlati vizsga: A tanult eszközös táncok rögtönzött bemutatása. 

Értékelési szempontok:

  •           pontos, tiszta tánctechnika,
  •           magabiztos eszközkezelés
  •           improvizációs készség

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!