Nép­mű­vé­sze­ti mo­ni­tor­ing

Kutatói percepciók

A Hagyományok Háza 2023-ban indította el a népművészet területére irányuló, komplex kutatását a HÉTFA Kutatóintézet és Elemző Központ, valamint a HH-SZTE Revival Kutatóműhely szakértőinek bevonásával, kevert módszertant alkalmazva. A kerekasztal-beszélgetés átfogó képet ad a folyamat első évének eredményeiről, valamint a frissen megjelenő Népművészeti Jelentés mint eszköz gyakorlati hasznosítási lehetőségeiről. 

A beszélgetés során a kutatói megközelítések és a népművészeti terület képviselői közötti párbeszéd kerül középpontba, feltárva az együttműködés új lehetőségeit és a kutatási eredmények gyakorlati alkalmazását. Várjuk az érdeklődő szakembereket, kutatókat és intézményvezetőket egy tartalmas párbeszédre!

Előadók: Both Miklós, dr. Csite András, dr. Varga Sándor, moderátor Hont Angéla
 

A fotót a tavalyi eseményen Dusa Gábor készítette.  

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!