Mú­ze­um­pe­da­gó­gia, gyer­mek-tár­lat­ve­ze­tés

Választható program múzeumpedagógiai foglalkozás vagy gyermek tárlatvezetés.

  • A gyermekek a múzeumpedagógiai foglalkozásokon betekintést nyerhetnek a hagyományos népi kultúrába, játékos módon megtekinthetik a múzeum kiállításait, kézműves mestereink segítségével pedig elkészíthetik a saját alkotásaikat a kézműves műhelyeinkben.
  • Gyermekeknek szóló tárlatvezetési alkalmaink kifejezetten kiállításaink interaktív bemutatását célozzák, ahol a tárgyak története, jellemzői és a kiállítási tematika megismertetése a cél.
     

Múzeum

A múzeum legyen az olyan ismeretek megszerzésének a tárháza, amelyeket máshol nem kaphat, nem olvashat el, nem tapasztalhat meg a gyermek. A foglalkozásaink a múzeumot és annak szakmai anyagát helyezi a középpontba, de igazodik a Nemzeti Alaptantervben meghatározott alapelvekhez, követelményekhez, tantárgyi kerettantervekhez, valamint a pedagógusok igényeihez és kiegészíti a formális oktatást. Fő célok a hon- és népismeret tantárgy tananyagához köthető interaktív tudásbővítés mellett a múzeum, mint intézmény megismertetése, az egész életen át tartó tanulás megalapozása és múzeumlátogató attitűd kialakítása.

 

Állandó kiállítás

Az Év Kiállítása 2022 jelölésben és elismerő oklevélben részesült Illatok, ízek, formák – Nézd kézzel, lásd szívvel kiállításban a Magyar Népi Iparművészeti Múzeum műtárgyaival és interaktív játékokon keresztül hét tárgyalkotó népi mesterséggel lehet megismerkedni. A foglalkozást kiegészíti az alkotótevékenység, melyen kézműves mestereink segítségével elkészíthetik a saját alkotásaikat a gyermekek. A foglalkozás 2022-ben Múzeumpedagógiai Nívódíj pályázat Különdíjában részesült. 

Időszaki kiállítás

Időszaki kiállításainkban is van lehetőség élményalapú foglalkozásra, ahol mindig az aktuális téma feldolgozása a cél, de itt sem marad el az alkotótevékenység kézműves foglalkoztató irányításával.
A Magyar Népi Iparművészeti Múzeum egyre nagyobb hangsúlyt kíván fektetni az olyan nagyszabású kiállítások bemutatására, melyek a 21. századi kiállítási trendekhez igazodóan értelmező, tudományos kérdéseket feldolgozó, ismeretterjesztő és egyben szórakoztató céllal valósulnak meg. A nagyszabású időszaki kiállítások tudatosan illeszkednek a 2022-ben ICOM által újra definiált múzeumhoz, többek között a fenntarthatóságot, hozzáférhetőséget, tudásmegosztást előmozdítva.

Foglalkozások

A kiállításaink és foglalkozások adhatnak örömet, felszabadultságot, tudást, élményt, ízeket, hangulatot, szépet, kedvességet, odafigyelést, koncentrációt, mozdulatot, pillanatot, mosolyt, derűt, nevetést és nehézség mellett sikert.

Tantárgyi kapcsolódás

Magyar nyelv- és irodalom, hon- és népismeret, történelem, állampolgári ismeretek, technika és tervezés, vizuális kultúra, digitális kultúra, óvodai tanmenet.

Időtartam

Múzeumpedagógiai foglalkozás: 2 óra (kiállítás + kézművesség)
Gyerek tárlatvezetés: 1 óra (1 választott kiállítás)

Célközönség

óvodás- és iskolás gyerekcsoportok

Létszám

minimum 10, maximum 35 fő

A foglalkozások helyszíne 

Hagyományok Háza – 1011 Budapest, Corvin tér 8. Maácz László terem és Kallós Zoltán kiállítótér

Díjszabás:

  • Múzeumpedagógiai foglalkozás: 1300 Ft/fő + kiállítás belépőjegyár
  • Gyermek tárlatvezetés: 1000 Ft/fő + kiállítás belépőjegyár
     

Kiállítás belépőjegyár: Illatok, ízek, formák diák jegyára: 500 Ft/fő, óvodás korúaknak és fogyatékkal élőknek ingyenes
Időszaki kiállítás diák jegyára csoportkedvezménnyel: 800 Ft/fő, óvodás korúaknak és fogyatékkal élőknek ingyenes.

Foglalkozásokra csoportokat előre meghirdetett időpontokban fogadunk. Jelentkezni a Hagyományok Háza honlapján keresztül jelentkezési lap kitöltésével lehetséges. 

 

A program választható időpontjai jelentkezési adatlapunkon érhetők el, ide kattintva:

JELENTKEZÉSI LAP

 


További információ
szervezési kérdésekben:

szervezes@hagyomanyokhaza.hu

 

szakmai kérdésekben:

Gál Boglárka

+36 30 5303033

De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

El­hunyt Mu­csi Já­nos

November 14-én hajnalban 76 évesen elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál elnöke. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!