Fotó: Csibi Szilvia - MÜPA

Összművészeti est Bach és Bartók művei nyomán

A Magyar Állami Népi Együttes és a Győri Balett közreműködésével megvalósuló tánctörténeti vízió a népi tánckultúra és a 17–18. századi komponált zene lebilincselő és összetett viszonyait, valamint Bartók Béla művészetén keresztül a 20. századi modernizmus népzeneélményét tárja fel. 

Bartók bárhol is gyűjtött népzenét, mindig nagy érdeklődést mutatott a különböző táncok iránt, legyen szó szerb, román, ruszin, bolgár vagy cigány táncról. A Bartók zenefelfogásában kulcsfontosságú zenei élmény, a zene megélése az eleven testiségben, a mozdulatban, a zene tempójára, ritmikájára, karakterére való zsigeri ráhangolódásban, végső soron tehát a táncban ölt közvetlen formát. 

A Tiszta forrás című összművészeti est hallatlanul izgalmas körpanorámát fest az európai tánctérről, az előadás felvillanyozó és inspiráló történelmi tablót varázsol a színpadra, a távoli vidékek ugyanúgy egymás közelségében tűnnek majd fel, mint a három évszázaddal ezelőtti barokk világ, az erdélyi falvak színes hétköznapjai és napjaink pörgő valósága.

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!