Ko­vács Il­di­kó

Hímző Népi Iparművész
Kovács Ildikó

2012 óta foglalkozom bőrhímzéssel, a bőrhímzésnek egy általam kifejlesztett új formájával. Gyakran teszik fel nekem a kérdést: „És honnan jött neked ez az egész?” Ha nincs lehetőség hosszabb történet elmesélésére, akkor egyszerűen csak ezt válaszolom: „Küldték az Égiek.” Ez sokak számára eléggé hangzatos megnyilatkozásnak tűnik, de akik ismerik a teljes történetet, azok tudják, hogy ez valóban így van, konkrét események, történések támasztják alá ezt a kijelentést. A kezdetek óta több tízezernyi munkaórát töltöttem ennek a bőrhímzés-technikának a kifejlesztésével, tökéletesítésével. Az általam előállított termékek új, és egyéni jellegét a Magyar Szabadalmi Hivatal is elismerte, 2013-ban formatervezési mintaoltalmi lajstromba vette őket. Az elmúlt években több rangos kiállításon, valamint pályázatokon is megjelentem kézzel hímzett bőr tárgyaimmal. 2019-ben a VII. Magyar Gyapjúfesztiválon I. helyezést értem el, 2020 májusában a Hagyományok Háza által meghirdetett „Most van időm alkotni” c pályázaton különdíjat kaptam. 2018 óta rendszeresen zsűriztetek, munkáim nagy része zsűriszámmal rendelkező népi iparművészeti alkotás.

Kovács Ildikó

Leidál Judit bőrdíszművessel közösen terveztük és valósítottuk meg a „Kis fekete” pályázatra benyújtott kézzel hímzett bőr kollekciót. Fekete és bordó bőr kombinálásával, a szeremlei főkötő mintájával színházi táskát, nyakláncot, és fülbevalót készítettünk. A kollekció a legegyszerűbb ruhát is alkalmivá, egyedivé varázsolja, ugyanakkor az ékszerek a táska nélkül mindennapos viseletre is alkalmasak, a hétköznapi öltözet remek kiegészítői lehetnek.

 

Az alkotó Most van időm alkotni pályázatra beküldött különdíjas alkotása ITT található

 

Elérhetőség:

e-mail

fb

 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!