Ko­vács Il­di­kó

Hímző Népi Iparművész
Kovács Ildikó

2012 óta foglalkozom bőrhímzéssel, a bőrhímzésnek egy általam kifejlesztett új formájával. Gyakran teszik fel nekem a kérdést: „És honnan jött neked ez az egész?” Ha nincs lehetőség hosszabb történet elmesélésére, akkor egyszerűen csak ezt válaszolom: „Küldték az Égiek.” Ez sokak számára eléggé hangzatos megnyilatkozásnak tűnik, de akik ismerik a teljes történetet, azok tudják, hogy ez valóban így van, konkrét események, történések támasztják alá ezt a kijelentést. A kezdetek óta több tízezernyi munkaórát töltöttem ennek a bőrhímzés-technikának a kifejlesztésével, tökéletesítésével. Az általam előállított termékek új, és egyéni jellegét a Magyar Szabadalmi Hivatal is elismerte, 2013-ban formatervezési mintaoltalmi lajstromba vette őket. Az elmúlt években több rangos kiállításon, valamint pályázatokon is megjelentem kézzel hímzett bőr tárgyaimmal. 2019-ben a VII. Magyar Gyapjúfesztiválon I. helyezést értem el, 2020 májusában a Hagyományok Háza által meghirdetett „Most van időm alkotni” c pályázaton különdíjat kaptam. 2018 óta rendszeresen zsűriztetek, munkáim nagy része zsűriszámmal rendelkező népi iparművészeti alkotás.

Kovács Ildikó

Leidál Judit bőrdíszművessel közösen terveztük és valósítottuk meg a „Kis fekete” pályázatra benyújtott kézzel hímzett bőr kollekciót. Fekete és bordó bőr kombinálásával, a szeremlei főkötő mintájával színházi táskát, nyakláncot, és fülbevalót készítettünk. A kollekció a legegyszerűbb ruhát is alkalmivá, egyedivé varázsolja, ugyanakkor az ékszerek a táska nélkül mindennapos viseletre is alkalmasak, a hétköznapi öltözet remek kiegészítői lehetnek.

 

Az alkotó Most van időm alkotni pályázatra beküldött különdíjas alkotása ITT található

 

Elérhetőség:

e-mail

fb

 

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!