No­vem­be­ri szak­kö­rök, akk­re­di­tált tan­fo­lya­mok és to­vább­kép­zé­sek

Az akkreditáció olyan állami értékelést jelent, amely a képzés minőségét biztosítja.  Akkreditált tanfolyamainkon tehát garantáltan a legmagasabb színvonalú elméleti és gyakorlati tudást biztosítjuk hallgatóinknak.

Ez a képzésfajta elsősorban a pedagógusokat kívánja támogatni szakmai fejlődésükben, a kötelező kreditpontjaik megszerzésében, de mindenkit szeretettel várunk, aki néhány hónapra belemerülne egy-egy szakma rejtelmeibe, megismerné azok csínját-bínját.

Kézműves tanfolyamainkat akár rekreációs kúrának is föl lehetne írni az irodai munkát végzőknek. Az alkotómunka jótékony hatással van az érzékelés, az észlelés, az emlékezet, a képzelet és a figyelem fejlődésére, fejleszti a szépérzéket és nem utolsósorban közösséget alkot.

A népi kézművesség iránt érdeklődők egy-egy szakkör keretein belül betekintést nyerhetnek különböző szakmák fortélyaiba. A kislétszámú, öt-tíz alkalmas szakköreink résztvevői anyagokkal és technikákkal ismerkednek meg, amelyek elsajátításával kedvükre alkothatnak használati és ajándéktárgyakat. Célunk, hogy kikapcsolódást nyújtsunk a mindennapi rutinból, hogy lehetőséget biztosítsunk a felszabadult alkotásra - kellemes társaságban, vidám hangulatban.

Oktatóink népművészek, szakmájuk elismert és szakavatott ismerői, akik a legnagyobb szakértelemmel felvértezve, alázattal vannak elődeik tudása iránt és módszertani ismeretekkel felvértezve, türelemmel vannak tanulóik iránt.

Akkreditált képzések

Bú­tor­fes­tő tan­fo­lyam

A festett bútor iránt érdeklődők elméleti és gyakorlati ismereteiket szélesíthetik a 120 órás közművelődési akkreditál tanfolyamon.

Akkreditált képzések
Kézművesség

Szakkörök

Zöld­vesszős ko­sár­fo­nó szak­kör

Várjuk mindazokat, akik szívesen kipróbálnák magukat, fejlesztenék tudásukat a zöldvesszők felhasználásának terén.

Szakkör
Kézművesség
Képzés

Ismeretterjesztés

Bőr­mű­ves elő­adás-so­ro­zat

Szakmai találkozó, tudásfrissítés, szakmai fejlődés - ezt kínálja a bőrművesség iránt lekötelezetteknek előadás-sorozatunk.

Ismeretterjesztés
Kézművesség

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!