Ke­le­men Esz­ter Klá­ra

Bőrműves Népi Iparművész

🎤 Imádságos alkotás - interjú

📖 Bőr medál készítés otthon

 

„Főállásban” szerzetes vagyok, a Szociális Testvérek Társaságának örökfogadalmas tagja, akik az ókeresztény eszményt, az Istennek szenteltséget a mai kor kihívásai közt élik meg. A hagyományban gyökerezve a jelent igyekszem gazdagítani kézművesként is. A népi mesterségek szeretete gyerekkoromtól kísér: nagyanyáim kézimunkái között nőttem fel, édesanyám hímzett, testvérem fafaragó, unokatestvérem fazekas lett. Építészmérnöknek tanultam, innen a térbeli gondolkodást, a rajzolás és a közös alkotás értékelését hozom bőrműves munkámba. Az alkotás számomra életmód. A teremtett anyag szépsége, érzékelése által a Teremtőhöz kerülök közelebb.

Bőrből – felhasználva a különféle bőrök változatos tulajdonságait – legszívesebben használati tárgyakat (táskákat, tokokat, mappát, pénztárcát) készítek, amelyek szépségükkel és alkalmasságukkal örömtelivé tudják varázsolni mindennapi életünket. Különösen is szívügyem az imádsághoz, liturgiához használt tárgyak készítése, hogy azok funkciójukhoz méltók, szépségükkel Isten szeretetét tükrözőek legyenek.

Munkáimért az Országos Népi Mesterségek Művészete Pályázaton 2012-ben Nagydíjat kaptam, az Élő Népművészet Pályázaton 2010-ben bronz oklevelet, 2015-ben aranyat vehettem át. Népi Iparművész 2015-ben lettem.

Kelemen Eszter Klára

 

 

Elérhetőség:

kelemenessster@gmail.com

+36 30 269 7307

kelemeneszter.eoldal.hu

kelemenessster.meska.hu

Kelemen Eszter Klára a Kárpát-medencei Kézműves Katalógusban

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!