Ke­le­men Esz­ter Klá­ra

Bőrműves Népi Iparművész

🎤 Imádságos alkotás - interjú

📖 Bőr medál készítés otthon

 

„Főállásban” szerzetes vagyok, a Szociális Testvérek Társaságának örökfogadalmas tagja, akik az ókeresztény eszményt, az Istennek szenteltséget a mai kor kihívásai közt élik meg. A hagyományban gyökerezve a jelent igyekszem gazdagítani kézművesként is. A népi mesterségek szeretete gyerekkoromtól kísér: nagyanyáim kézimunkái között nőttem fel, édesanyám hímzett, testvérem fafaragó, unokatestvérem fazekas lett. Építészmérnöknek tanultam, innen a térbeli gondolkodást, a rajzolás és a közös alkotás értékelését hozom bőrműves munkámba. Az alkotás számomra életmód. A teremtett anyag szépsége, érzékelése által a Teremtőhöz kerülök közelebb.

Bőrből – felhasználva a különféle bőrök változatos tulajdonságait – legszívesebben használati tárgyakat (táskákat, tokokat, mappát, pénztárcát) készítek, amelyek szépségükkel és alkalmasságukkal örömtelivé tudják varázsolni mindennapi életünket. Különösen is szívügyem az imádsághoz, liturgiához használt tárgyak készítése, hogy azok funkciójukhoz méltók, szépségükkel Isten szeretetét tükrözőek legyenek.

Munkáimért az Országos Népi Mesterségek Művészete Pályázaton 2012-ben Nagydíjat kaptam, az Élő Népművészet Pályázaton 2010-ben bronz oklevelet, 2015-ben aranyat vehettem át. Népi Iparművész 2015-ben lettem.

Kelemen Eszter Klára

 

 

Elérhetőség:

kelemenessster@gmail.com

+36 30 269 7307

kelemeneszter.eoldal.hu

kelemenessster.meska.hu

Kelemen Eszter Klára a Kárpát-medencei Kézműves Katalógusban

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új, for­ma­bon­tó di­vat­szín­há­zi elő­adás

A Hagyományok Háza Körforgásban című új, összművészeti produkciója egy nem mindennapi divatbemutató formájában eleveníti fel a témát átjáró örök kérdéseket: miként helyezheti új kontextusba a kortárs művészet a múltat, a hagyomány miként tud jelen lenni és alapot szolgáltatni a művészeti fejlődésnek. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!