Ha­tár­ta­lan Tánc­fő­vá­ros

A fesztivál fő vonulat továbbra is az, hogy a határon túli hivatásos magyar néptáncegyüttesek számára biztosítson koncentrált megjelenést, felmutassa a létrejövő értékeket, teret adjon az újító törekvéseknek.  

A minifesztivál azonban nem csak arra teremt alkalmat, hogy a határon túli műhelyekben folyó munka legfrissebb színpadi eredményeivel megismerkedjen a hazai közönség, hanem a Magyar Állami Népi Együttes nagysikerű produkciója mellett, a Magyar Táncművészeti Egyetem ifjú tehetségeivel is.
Nem csak földrajzi értelemben, hanem műfajaiban is szinte határtalan az idei kínálat: derülhet a publikum Petőfi Sándor művének táncszínházi adaptációján, rácsodálkozhat a magyar néptáncok színpompás forgatagára, de részese lehet egy ikonikussá vált produkciónak is, mely formabontóként tört utat magának.
Határtalanul színes az a világ, amiben élünk, ennek megismerése - ugyan a teljesség igénye nélkül - most csak „néhány lépés”! Jöjjenek hát esténként a Hagyományok Házába legyenek a felfedezés részesei, merüljenek el ebben a különleges tánckavalkádban!

 

október 25., péntek

Magyar Táncművészeti Egyetem és a Bekecs Néptáncszínház estje

október 26., szombat

Magyar Állami Népi Együttes: Naplegenda

október 27., vasárnap

Háromszék Táncszínház: Hazától hazáig - folklór előadás

 

 

Ha­tár­ta­lan Tánc­fő­vá­ros 1. nap

Magyar Táncművészeti Egyetem és a Bekecs Néptáncszínház estje a Határtalan Táncfőváros című fesztiválon, melynek fő vonulata továbbra is az, hogy...

Be­mu­tat­ko­zott a Folk_ME Ka­tar­ban

Székely Levente a Hagyományok Háza képviseletében Katarba utazott, hogy részt vegyen a Global Public Diplomacy Network (GPDNet) tizedik közgyűlésén. A találkozón bemutatta a Hagyományok Háza digitális zenei oktatási programját, amely több ország érdeklődését is felkeltette, új együttműködések lehetőségét teremtve.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!