Ha­tár­ta­lan Tánc­fő­vá­ros

A fesztivál fő vonulat továbbra is az, hogy a határon túli hivatásos magyar néptáncegyüttesek számára biztosítson koncentrált megjelenést, felmutassa a létrejövő értékeket, teret adjon az újító törekvéseknek.  

A minifesztivál azonban nem csak arra teremt alkalmat, hogy a határon túli műhelyekben folyó munka legfrissebb színpadi eredményeivel megismerkedjen a hazai közönség, hanem a Magyar Állami Népi Együttes nagysikerű produkciója mellett, a Magyar Táncművészeti Egyetem ifjú tehetségeivel is.
Nem csak földrajzi értelemben, hanem műfajaiban is szinte határtalan az idei kínálat: derülhet a publikum Petőfi Sándor művének táncszínházi adaptációján, rácsodálkozhat a magyar néptáncok színpompás forgatagára, de részese lehet egy ikonikussá vált produkciónak is, mely formabontóként tört utat magának.
Határtalanul színes az a világ, amiben élünk, ennek megismerése - ugyan a teljesség igénye nélkül - most csak „néhány lépés”! Jöjjenek hát esténként a Hagyományok Házába legyenek a felfedezés részesei, merüljenek el ebben a különleges tánckavalkádban!

 

október 25., péntek

Magyar Táncművészeti Egyetem és a Bekecs Néptáncszínház estje

október 26., szombat

Magyar Állami Népi Együttes: Naplegenda

október 27., vasárnap

Háromszék Táncszínház: Hazától hazáig - folklór előadás

 

 

Ha­tár­ta­lan Tánc­fő­vá­ros 1. nap

Magyar Táncművészeti Egyetem és a Bekecs Néptáncszínház estje a Határtalan Táncfőváros című fesztiválon, melynek fő vonulata továbbra is az, hogy...

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!