Ko­vács And­rás­né Haj­du Mar­csi

Kosárfonó

🎤 Együtt élni a természettel... - interjú

📖 Rusztikus gyümölcsös tálca

 

Kertész vagyok. Tavasztól őszig együtt élek a természettel: tavasszal vetek, nyáron aratok, ősszel szüretelek. De mit csináljak télen? A válasz egy sugallat volt. Fonjak kosarat, ahogy régen is ezt tette egy földműves! A kész kosarakat pedig tavasztól őszig eladom a kertészetemben. A kosárfonás szerelem lett, ami békét, nyugalmat, elmélyülést, sikerélményt, örömöt, boldogságot ad. Kitárult általa egy kapu, melyen belépve egy csodavilág nyílt meg: a vesszők halmazából létre tudok hozni valamit, ami egyszer valakinek kedves tárgya lesz.

A kosárfonás jelenleg a harmadik helyen áll az életemben a család és a munkám után. Szabadidőmben viszont az első helyen! Három éve végeztem a Hagyományok Háza tanfolyamát. Rendszeresen fonok a Népi Iparművészeti Múzeum Nyitott Műhelyében, ahol felnőtt- és gyerekfoglalkozásokat is tartok. A Palócföldi Népi Iparművészeti Egyesület tagjaként már kétszer képviselhettem a kosárfonó mesterséget a Mesterségek Ünnepén a Budai Várban, és volt alkalmam OKJ-s képzésen átadni az eddig megszerzett tudásomat közfoglalkoztatottaknak.

Ha valaki ki tud teljesedni, akkor az nem fog másokat bántani. A kézművesség arra jó, hogy lelassuljon az ember, magába forduljon, és magában keressen jó dolgokat, és ha magában talál, akkor másnak is tud adni.

Hajdu Marcsi

 

Portékák

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

marcsihaj@gmail.com

+36 20 916 8963

Együtt élni a természettel… - interjú Hajdu Marcsi kosárfonóval

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!