Fi­ser Jó­zsef­né

Hímző Népi Iparművész

🎤 Három tisztesség szolgálatában - interjú

 

Fiser Józsefné, hímző Népi Iparművész vagyok. Heves megyében Nagyvisnyón születtem. Édesanyámtól tanultam a hímzés szeretetét, gyermekkorom óta hímezek. Gyöngyösre kerültem, és tagja lettem a hímző szakkörnek, majd a vezetője. A Beszprémy Kata által vezetett hímző továbbképzéseken sok tájegység hímzéseit ismertem meg, de szülőföldem palóc hímzése áll legközelebb hozzám.

Folyamatosan zsűriztettem alkotásaimat. 1987-ben megkaptam a Népművészet Ifjú Mestere címet. Számos díj tulajdonosa vagyok, munkáim többször elnyerték a Kézmű Remek-díjat. 2008-ban Népi Iparművész lettem. 2012-ben Király Zsiga-díjat kaptam a népművészetért végzett tevékenységem elismeréséül. 2016 óta vagyok tagja a Nyitott Műhelynek.

Fiser Józsefné

A Kis fekete 2020 projektre beadott pályázat. Az záródását Nagy Gyöngyi gyöngyfűző készítette.

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

+36 30 931 5201

fisernesaci@gmail.com

https://www.facebook.com/saci.sacihimzes

Három tisztesség szolgálatában - Interjú Fiser Józsefnéval

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!