Fi­ser Jó­zsef­né

Hímző Népi Iparművész

🎤 Három tisztesség szolgálatában - interjú

 

Fiser Józsefné, hímző Népi Iparművész vagyok. Heves megyében Nagyvisnyón születtem. Édesanyámtól tanultam a hímzés szeretetét, gyermekkorom óta hímezek. Gyöngyösre kerültem, és tagja lettem a hímző szakkörnek, majd a vezetője. A Beszprémy Kata által vezetett hímző továbbképzéseken sok tájegység hímzéseit ismertem meg, de szülőföldem palóc hímzése áll legközelebb hozzám.

Folyamatosan zsűriztettem alkotásaimat. 1987-ben megkaptam a Népművészet Ifjú Mestere címet. Számos díj tulajdonosa vagyok, munkáim többször elnyerték a Kézmű Remek-díjat. 2008-ban Népi Iparművész lettem. 2012-ben Király Zsiga-díjat kaptam a népművészetért végzett tevékenységem elismeréséül. 2016 óta vagyok tagja a Nyitott Műhelynek.

Fiser Józsefné

A Kis fekete 2020 projektre beadott pályázat. Az záródását Nagy Gyöngyi gyöngyfűző készítette.

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

+36 30 931 5201

fisernesaci@gmail.com

https://www.facebook.com/saci.sacihimzes

Három tisztesség szolgálatában - Interjú Fiser Józsefnéval

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!