Fá­bi­án Éva

Népi ének tanár, énekes, mesemondó előadóművész.

Szekszárdon született, diplomáit a Budapesti Tanítóképző Főiskola óvó szakán és az Apor Vilmos Katolikus Főiskola népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret tanár szakán szerezte.

1975-ig a Tolna Megyei Bukovinai Székely Hagyományőrző csoportjának énekese, mesemondója majd a Kalamajka zenekar és az Egyszólam Zenekar énekes-gardonos mesemondója. 1978-ban az Országos „Röpülj páva” Hagyományőrző verseny különdíjasa a tolna megyei bukovinai székelyek 1. helyezettjeként, 1979-ben a Népművészet Ifjú Mestere, 2009-ben pedig Életfa-díjat, az Oktatási és Kulturális Minisztérium életmű-díját kapta meg.

1989-től mesemondó, 1999-től az Óbudai Népzene Iskola népi ének tanára, oktat továbbá a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, illetve folyamatosan hagyományos mesemondást tanít a Hagyományok Házában.

A Hagyományok Háza Találkozás a néphagyománnyal és a Rendhagyó Tánc- és Drámaóra rendszeres közreműködője, a Haladó népi ének tanfolyam oktatója.

A Népművészet Ifjú Mestere cím birtokosa, 2009-ben Életfa-díjat, majd az Oktatási és Kulturális Minisztérium életmű-díját kapja.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!