Beszp­rémy Ka­ta­lin

Sárváron születtem 1955. augusztus 6-án.

Édesanyámmal kicsi gyermekkorom óta jártam a Népművelési Intézet által szervezett hímző tanfolyamokra, országos pályázatok és a környéki szakkörök kiállításaira.

Közgazdasági egyetemen, szociológia szakon végeztem 1978-ban.

1974-ben kaptam meg a Népművészet Ifjú Mestere címet. A Fiatalok Népművészeti Stúdiójának, a napjaink kézművességét mai napig meghatározó Nomád Nemzedéknek 1973-óta voltam tagja.

B kategóriás díszítőművészeti szakkör vezetői engedélyt 1974-ben szereztem meg.

A Népművelési Intézet közművelődési kísérletei keretében egyetemi éveim alatt építőipari és textilipari munkásszállásokon vezettem szakköröket. Ebbéli tapasztalataimat írtam meg egyetemi szakdolgozatomban is.

Részt vettem anyám mellett a Velemi Alkotóház építésében.

1983-tól voltam a TÉKA együttes táncházának háziasszonya, az első táncházas-kézműves táborok kitalálója, szervezője.

Szombathelyen a Megyei Művelődési Központban, majd a Városépítési Tudományos és Tervezőintézet Regionális Irodáján dolgoztam 1992-ig.

1992-óta dolgozom a Magyar Művelődési Intézetben, illetve átszervezés után a Hagyományok Házában.

2000-ben végeztem el az ELTE kulturális menedzser szakát.

Munkám folyamán elsősorban a kézműves képzések szervezésével, az OKJ-ban történő szakértői munkával, a népi kézművességet érintő szakmai problémák gondozásával, országos pályázatok, kiállítások, konferenciák szervezésével, szakmai tanácsadással, a népi iparművészet szakmai kérdéseivel, valamint különféle táborok szervezésével foglalkozom.

A Népművészeti Módszertani Műhelyt 2005 és 2019 között vezettem. 

Be­mu­tat­ko­zott a Folk_ME Ka­tar­ban

Székely Levente a Hagyományok Háza képviseletében Katarba utazott, hogy részt vegyen a Global Public Diplomacy Network (GPDNet) tizedik közgyűlésén. A találkozón bemutatta a Hagyományok Háza digitális zenei oktatási programját, amely több ország érdeklődését is felkeltette, új együttműködések lehetőségét teremtve.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!