Beszp­rémy Ka­ta­lin

Sárváron születtem 1955. augusztus 6-án.

Édesanyámmal kicsi gyermekkorom óta jártam a Népművelési Intézet által szervezett hímző tanfolyamokra, országos pályázatok és a környéki szakkörök kiállításaira.

Közgazdasági egyetemen, szociológia szakon végeztem 1978-ban.

1974-ben kaptam meg a Népművészet Ifjú Mestere címet. A Fiatalok Népművészeti Stúdiójának, a napjaink kézművességét mai napig meghatározó Nomád Nemzedéknek 1973-óta voltam tagja.

B kategóriás díszítőművészeti szakkör vezetői engedélyt 1974-ben szereztem meg.

A Népművelési Intézet közművelődési kísérletei keretében egyetemi éveim alatt építőipari és textilipari munkásszállásokon vezettem szakköröket. Ebbéli tapasztalataimat írtam meg egyetemi szakdolgozatomban is.

Részt vettem anyám mellett a Velemi Alkotóház építésében.

1983-tól voltam a TÉKA együttes táncházának háziasszonya, az első táncházas-kézműves táborok kitalálója, szervezője.

Szombathelyen a Megyei Művelődési Központban, majd a Városépítési Tudományos és Tervezőintézet Regionális Irodáján dolgoztam 1992-ig.

1992-óta dolgozom a Magyar Művelődési Intézetben, illetve átszervezés után a Hagyományok Házában.

2000-ben végeztem el az ELTE kulturális menedzser szakát.

Munkám folyamán elsősorban a kézműves képzések szervezésével, az OKJ-ban történő szakértői munkával, a népi kézművességet érintő szakmai problémák gondozásával, országos pályázatok, kiállítások, konferenciák szervezésével, szakmai tanácsadással, a népi iparművészet szakmai kérdéseivel, valamint különféle táborok szervezésével foglalkozom.

A Népművészeti Módszertani Műhelyt 2005 és 2019 között vezettem. 

El­hunyt Mu­csi Já­nos

November 14-én hajnalban 76 évesen elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál elnöke. 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!