Ar­chi­vá­lás és/vagy szol­gál­ta­tás

Kerekasztal-beszélgetés a digitalizálási utómunkákról

Kulturális kincseink digitalizálása mára alapfeladattá vált az azokat őrző gyűjtemények számára. Számtalan hardver és szoftvereszköz, valamint szabvány és ajánlás segíti már a szakemberek tevékenységét, ugyanakkor ezek használata és alkalmazása során kritikus kérdés, hol húzzuk meg az archiválási és szolgáltatási célok érdekében a határokat, milyen optimalizált folyamatok alakulnak ki. Kerekasztal-beszélgetésünk során a Hagyományok Háza Folklór Archívum mellett a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont Zenetudományi Intézete, valamint a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Országos Széchényi Könyvtár szakemberei fejtik ki gondolataikat a digitalizálási utómunkákról saját intézményi példáikon keresztül.

Előadók:

Tamásné Kovács Adrienn, Kukár Barnabás Manó, Maczelka Árpád, Vitányi Iván

A fotót a tavalyi eseményen Dusa Gábor készítette.  

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!