Ament Éva

Bútorfestő Népi Iparművész, szakoktató

Több mint 25 éve foglalkozom bútorfestéssel (eredeti végzettségem grafikus). Munkáimra alapvetően két vonal jellemző: egyrészt a tradícionális népi bútorfestés, másrészt a régi füveskönyvek világa. Mindkettőt nagyon kedvelem, de más-más környezetben használom mindkettőt.

Az utóbbi húsz évben a népi bútorfestés babavilága is elvarázsolt, így bútoraimat, házacskáimat és kiegészítőit 1:10 arányban készítem. Előszeretettel dolgozom föl a régi idők társasjátékait is. Az utóbbi idők nagy szerelme azonban a festett templomok világa, melyhez évtizedek óta sok-sok anyagot gyűjtöttem. Tíz éve szervezem az országos Értékmentő Tábort, melynek alkalmával összefogom a Kárpát-medence bútorfestőit is. Kidolgoztam a Hagyományok Háza bútorfestő képzésének tananyagát, s ma már gyakorlati oktatója is vagyok. Ezen ismereteket szívesen adom át különböző felnőttképzési oktatás keretén belül, így Békéscsabán, Ózdon, Válaszúton, Szigetváron, Törökszentmiklóson. Számos tanítványom bontogatja szárnyait a Kárpát-medencében.

Különösen büszke vagyok a pestimrei református, a szigetszentmiklósi görög ortodox, a sólyi református és a lökösházi katolikus templom-beli munkáimra. Rendszeresen bemutatkozom egyéni és csoportos kiállításokon is. 2007 óta vezetem az Iharos Népművészeti Egyesületet, mely élő, sikeres szakmai kapcsolatot folytat a Népművészeti Egyesületek Szövetségével, a Hagyományok Házával, a Nemzeti Művelődési Intézettel és a Magyar Művészeti Akadémiával is.

 

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

ament.eva28@gmail.com

+36 30 234 3887

www.amenteva.uw.hu

facebook.com/idokjatekai.regi

 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!