Vi­lág­ra­szó­ló ka­lo­ta­sze­gi tánc­ház - XI. Tánc­ház Nap­ja

Jelentkezési határidő
2022. április 25. 00:00

Legyen tánc! - Felhívás közös táncra

Kedves táncos barátaink! 

2022-ben már 11. alkalommal rendezzük meg a Táncház Napját! Számunkra ez a rendezvény minden évben ünnep, a táncház ünnepe, ami a néptáncról, népzenéről szól, kicsiknek és nagyoknak egyaránt, határok nélkül. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a törekvésünk, hogy a Táncház Napján mi mindent megteszünk azért, hogy a népzene és néptánc összetartó erejét mindenkihez eljuttassuk.

vilagtanchaz

2021-ben világraszóló széki táncházzal ünnepeltünk, nézzétek meg a felvételt! 

Idén egy fergeteges kalotaszegi táncházat tervezünk 2022. május 7-re, hiszen idén 50 éves a táncházmozgalom, ezért egy hatalmas közös ünneplésre hívunk benneteket!  Szeretnénk megmutatni ország-világnak, hogy a népzenének, a néptáncnak milyen hihetetlen ereje van, ezért arra hívunk benneteket, hogy a mellékelt kalotaszegi muzsikára, amelyen Mihó Attila és zenekara csak nektek, ebből az alkalomból húzza a talpalávalót, Kacsó Hanga Borbála pedig csakis nektek énekel, táncoljatok nekünk néhány percig kalotaszegi csárdást és szaporát, készítsetek róla videófelvételt, és küldjétek el nekünk, mi pedig reményeink szerint több száz táncos felvételből elkészíthetjük a Világraszóló kalotaszegi táncház filmet!

A hangfelvételt ide kattintva tölthetitek le.

Ha szeretnétek részt venni, kérjük, a videó készítésénél vegyétek figyelembe az alábbi szempontokat: 

  • Full HD felbontás (1920x1080)
  • Fekvő tájolás
  • Teljes alakos felvétel, amelyben minden táncos végig teljesen látható, de nem is túl távoli
  • Kérjük, a felvételeket állványról készítsétek, hogy minél stabilabb képet kapjunk

Az elkészült felvételek mellett, kérjük, egy szöveges dokumentumban írjátok meg nekünk a táncegyüttesetek nevét, székhelyét, a felvételen szereplő táncosok nevét, és egy email címet, ahol szükség esetén elérhetünk benneteket.
2022. április 25-ig az alábbi linken várjuk a felvételeket (névnek lehetőség szerint a táncegyüttes nevét kérjük megadni):

Feltöltés


További információ:
Zsille Dóra
zsille.dora@hagyomanyokhaza.hu
+36 70 504 9237 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!