Tin­dia

Sokan csámborogtak már Klézse vagy Rekecsin felé haladva a szelíd, Szeret menti tájakon, hogy felfedezzék Tindiát. Hosszas keresés után végül hat Budapesten élő fiatal találta meg, távol Moldvától és a Tatros folyó vizétől, valahol legmélyen, önmagukban. A Tindia zenekar 2015-ben egy közkedvelt Budapesti presszóban kezdte pályafutását, ahol rendszeresen tartott moldvai táncházakat és folkkocsmát. A visszafogott nőiesség misztikuma és a vérpezsdítő moldvai dallamok lendülete jellemzi a zenekar hangzását, melynek esszenciáját a 2021-ben megjelent első lemezükön is hallhatjuk. Csudát csináljon belőle! Pulzáló hangzás, sodró lendület és a felszín alatti mélység, ahogy Tindiában is játszhatták.

Dallamainkat gyűjtésekről tanuljuk, de ezeket saját elképzeléseink szerint formáljuk és dolgozzuk át. Hangszerjátékunkban törekszünk a stílushű játékmódra, azonban nem vetjük meg a hagyománytól eltérő hangszerelést sem.

2022-ben a Szimpla Lemming program mentoráltja és díjazottja volt a zenekar, melynek köszönhetően a Kapolcska Fesztiválon és a Tűfokán Fesztiválon meghívott vendégként léptek fel. Hétéves pályafutásunk alatt visszatérő vendégei számos olyan rangos fesztiválnak, mint a Gombaszögi Nyári Tábor, a Művészetek völgye, Vonyarts és a Malomfesztivál, emellett olyan színpadokon id felléptek, mint, az A38, Aréna Garden vagy a Művészetek Palotája. A zenekar székhelye Budapesten található, de országszerte és határon túl is megfordultak már különböző kulturális rendezvényeken (kiállításmegnyitó, esküvő, városi ünnepség stb.) 2017-ben Franciaországba, Strasbourgba is eljutottak.

A koncertek és táncházak mellett interaktív hangszerbemutatókat és gyermekfoglalkozásokat is tartunk.

 

A zenekar tagjai:

Lányi-Cseke Gyöngyvér - hegedű

Kollár-Apró Anna - koboz, ének

Lakat Bálint - dob

Szentimrey Panna - furulya, kaval

Szepesi Lilla - furulya, kaval, doromb, klarinét

Takács-Nagy Jázmin - ének, brácsa

 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!