Tin­dia

Sokan csámborogtak már Klézse vagy Rekecsin felé haladva a szelíd, Szeret menti tájakon, hogy felfedezzék Tindiát. Hosszas keresés után végül hat Budapesten élő fiatal találta meg, távol Moldvától és a Tatros folyó vizétől, valahol legmélyen, önmagukban. A Tindia zenekar 2015-ben egy közkedvelt Budapesti presszóban kezdte pályafutását, ahol rendszeresen tartott moldvai táncházakat és folkkocsmát. A visszafogott nőiesség misztikuma és a vérpezsdítő moldvai dallamok lendülete jellemzi a zenekar hangzását, melynek esszenciáját a 2021-ben megjelent első lemezükön is hallhatjuk. Csudát csináljon belőle! Pulzáló hangzás, sodró lendület és a felszín alatti mélység, ahogy Tindiában is játszhatták.

Dallamainkat gyűjtésekről tanuljuk, de ezeket saját elképzeléseink szerint formáljuk és dolgozzuk át. Hangszerjátékunkban törekszünk a stílushű játékmódra, azonban nem vetjük meg a hagyománytól eltérő hangszerelést sem.

2022-ben a Szimpla Lemming program mentoráltja és díjazottja volt a zenekar, melynek köszönhetően a Kapolcska Fesztiválon és a Tűfokán Fesztiválon meghívott vendégként léptek fel. Hétéves pályafutásunk alatt visszatérő vendégei számos olyan rangos fesztiválnak, mint a Gombaszögi Nyári Tábor, a Művészetek völgye, Vonyarts és a Malomfesztivál, emellett olyan színpadokon id felléptek, mint, az A38, Aréna Garden vagy a Művészetek Palotája. A zenekar székhelye Budapesten található, de országszerte és határon túl is megfordultak már különböző kulturális rendezvényeken (kiállításmegnyitó, esküvő, városi ünnepség stb.) 2017-ben Franciaországba, Strasbourgba is eljutottak.

A koncertek és táncházak mellett interaktív hangszerbemutatókat és gyermekfoglalkozásokat is tartunk.

 

A zenekar tagjai:

Lányi-Cseke Gyöngyvér - hegedű

Kollár-Apró Anna - koboz, ének

Lakat Bálint - dob

Szentimrey Panna - furulya, kaval

Szepesi Lilla - furulya, kaval, doromb, klarinét

Takács-Nagy Jázmin - ének, brácsa

 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!