Tan­fo­lya­mot re­cept­re

Az alkotómunka jótékony hatással van az érzékelés, az észlelés, az emlékezet, a képzelet és a figyelem fejlődésére, fejleszti a szépérzéket és nem utolsósorban közösséget alkot. Így kézműves tanfolyamainkat akár rekreációs kúrának is föl lehetne írni az irodai munkát végzőknek.

Kislétszámú, öt-tíz alkalmas foglalkozásaink résztvevői anyagokkal és technikákkal ismerkednek meg, amelyek elsajátításával kedvükre alkothatnak használati és ajándéktárgyakat. Célunk, hogy kikapcsolódást nyújtsunk a mindennapi rutinból, hogy lehetőséget biztosítsunk a felszabadult alkotásra - kellemes társaságban, vidám hangulatban.

Aktuális képzéseink

In­ten­zív fo­nó szak­kör kez­dők­nek

A szakkör három alkalma alatt kezdő szintről ismerkedünk a gyapjúfeldolgozás folyamataival, és kipróbáljuk a fonást gyalogorsón és rokkán is.

Szakkör
Kézművesség
Képzés

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!