Ta­kács Ju­dit

Kosárfonó, szakoktató

Tűzzománcozott dísztárgykészítőként végeztem az érettségit követően, de saját műhely indítására nem volt lehetőségem, ezért irodistaként éltem mindennapjaim… miközben már motoszkált a szívemben a vonzalom a kézművesség felé. A népi játszóházvezetői tanfolyamon hétről
hétre kipróbálhattunk nagyon sokféle alapanyagot, és itt már körvonalazódott, hogy mi lesz a szívemnek legkedvesebb alapanyag. A fűzvessző. Szerelem volt első próbára, és ez azóta csak mélyül, érik és nyílik.

Kosárfonással foglalkozom a mindennapokban, tervezek, alkotok, újítok. Vásárokba járok tavasztól őszig hétvégenként, ősztől tavaszig a kosárfonás alapjait igyekszem továbbadni a környéken élők számára, és élvezem a közös alkotás élményét. A vásárokból nagyon sok inspiráló visszajelzést, jó ötleteket és építő észrevételeket kapok, amiből mindig tovább és tovább tudok építkezni. Nagyon szeretem a szép míves régi tárgyakat tanulmányozni, kutatni, azokból nagyon sokat lehet meríteni. Minden darabnak lelke van. Gondolatébresztőnek sem utolsók.

Nagyon szeretem, hogy a mindennapjaimhoz hozzátartozik az alkotás. Nagy élmény, mikor egy rég dédelgetett vágyat sok-sok tervezgetés után nagy izgalommal megalkotok.

Takács Judit

 

Elérhetőség:

ftakacsjudit@gmail.com​

+36 30 296 7391

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!