Ta­kács Ju­dit

Kosárfonó, szakoktató

Tűzzománcozott dísztárgykészítőként végeztem az érettségit követően, de saját műhely indítására nem volt lehetőségem, ezért irodistaként éltem mindennapjaim… miközben már motoszkált a szívemben a vonzalom a kézművesség felé. A népi játszóházvezetői tanfolyamon hétről
hétre kipróbálhattunk nagyon sokféle alapanyagot, és itt már körvonalazódott, hogy mi lesz a szívemnek legkedvesebb alapanyag. A fűzvessző. Szerelem volt első próbára, és ez azóta csak mélyül, érik és nyílik.

Kosárfonással foglalkozom a mindennapokban, tervezek, alkotok, újítok. Vásárokba járok tavasztól őszig hétvégenként, ősztől tavaszig a kosárfonás alapjait igyekszem továbbadni a környéken élők számára, és élvezem a közös alkotás élményét. A vásárokból nagyon sok inspiráló visszajelzést, jó ötleteket és építő észrevételeket kapok, amiből mindig tovább és tovább tudok építkezni. Nagyon szeretem a szép míves régi tárgyakat tanulmányozni, kutatni, azokból nagyon sokat lehet meríteni. Minden darabnak lelke van. Gondolatébresztőnek sem utolsók.

Nagyon szeretem, hogy a mindennapjaimhoz hozzátartozik az alkotás. Nagy élmény, mikor egy rég dédelgetett vágyat sok-sok tervezgetés után nagy izgalommal megalkotok.

Takács Judit

 

Elérhetőség:

ftakacsjudit@gmail.com​

+36 30 296 7391

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!