Szme­lo Ju­dit

Mézeskalácskészítő, Népi Iparművész

Egy kis faluban, Péteriben születtem 1954-ben. Gyökereim és a magyar népi kultúra iránti elkötelezettségem szülőfalumba nyúlnak vissza. A sütés élményét családi körből hoztam. A gyermekekkel való közös sütésből, a játéknak induló tevékenységből bontakozott ki a mézeskalácsos mesterségem.

1987-ben kezdtem el mézeskalács készítéssel foglalkozni. A magyar díszítőművészetet, a hagyományos mézeskalácsosságot tanulmányozva sajátítottam el a mesterséget és alakítottam ki saját stílusvilágomat. Festett írókával díszített mézesbábjaimat a magyar népmesék, néphagyomány jelenetei alapján születnek meg. 

1994-ben kaptam meg a népi iparművész címet.

Kézműves oktatóként tudásomat, tapasztalataimat többek közt a Hagyományok Háza mézeskalács tanfolyamain adom tovább.

A Mézeskalácsosok Szakmai Bizottságának elnökeként segítem a NESZ és alkotó társaim munkáját.

Itthoni és külföldi rendezvényeken, kiállításokon jelentek meg mézesbábjaim.                                                                                             

Szmelo Judit

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

judoszmelo@gmail.com

www.mezes-kalacs.hu

El­hunyt Mu­csi Já­nos

November 14-én hajnalban 76 évesen elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál elnöke. 

De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!