Sch­ne­i­der Ta­más­né

2015 óta ismerkedem a szövés mesterségével. Nagy élmény számomra, amikor az ismeretlen technikákat kipróbálhatom, megtanulhatom. Általában sálakat, kendőket szövök. Nekem minden darab egy külön alkotás. Az évek során megtanultam fonalat fonni, így gyakran szövöm a saját festésű és fonású gyapjú fonalaimat. Szeretek csáncsálni, aprólékossága és munkaigényessége ellenére is. Több munkámat zsűrizték. 2017-ben a XXI. Országos Szőttespályázaton különdíjjal ismerték el a pályázatomat, mivel a hagyományos csáncsálás technikát alkalmaztam a modern kendőimben. 2018-ban az Országos Textiles Konferencián III. díjat kaptam a pályázatomra.

A Kis Fekete pályázatra két csáncsált kendővel és egy takácsmintás körsállal pályáztam. A maga nemében mindhárom szokatlannak mondható, mégis harmóniát és eleganciát sugároznak. Több funkciósak, használhatóak a mindennapokban és egyenrangú kiegészítői lehetnek egy alkalmi öltözéknek is

 

Elérhetőség:

e-mail

www.barizweaving.com

Instagram    fb

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!