Ró­zsa Eri­ka

Hímző, szakoktató

Hímző és kismesterség oktató, népi játszóházvezető vagyok, a mesterséget Békéscsabán tanultam.  Mestereim szeretettel és alázattal adták át tudásuk legjavát, így váltam a népi kézműves kultúra elkötelezettjévé. Elsősorban a textil az, ami alkotásaimban megjelenik. Tárgyaim készítésénél törekszem rá, hogy használható, igényes alkotásokat hozzak létre – főként modern használati és viselet kiegészítő darabokon újragondolva a régi mintakincset, így őrizve a népi hímző mesterség örökségét.

Fontosnak érzem tudásom továbbadását, ezért rendezvényeken, mesterségbemutatókon, tanfolyamokon oktatóként is részt veszek. Elkészült munkáim egy részét A népművészeti zsűri előtt minősíttetem, és több alkalommal vettem már részt szakmai pályázatokon, ahol az elért eredményeim jó értékelése – 2014. Országos textiles konferencia - Ezüst díj; 2016 Élő Népművészet Országos Pályázat - Bronz oklevél – még nagyobb ösztönzést jelent.

 

Detre Mikolt

 

A Kis fekete 2020 pályázatra Detre Mikolt szövött kistáskájához hímeztem szentistvánki vizitke minta betétet

 
Elérhetőség:

e-mail

 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!