Ro­ta­ru-Gu­lyás Esz­ter

Gyöngyfűző Népi Iparművész

2013 óta foglalkozom gyöngyfűzéssel, népi ékszerek készítésével; 2017-ben kaptam meg a Gyöngyfűző Népi Iparművész címet. 2018-ban fejeztem be a Népi Kézműves, Csipkekészítő szakirányt a Hagyományok Házában. 2019-ben végeztem a Budapesti Divatiskola, divat- és stílustervező szakán.

A hímzések és áttört minták iránti szeretetem a csipkekészítő tanfolyamon kezdődött. Első munkáim a Budapesti Divatiskola vizsgájára készültek. A vizsga munkám egy 5 öltözékből álló, Zoborvidéki hímzett mintákkal díszített kollekció volt. A "Kis Fekete" Pályázatra beküldött szürke-jégkék pelerinem is zobor mintából merít, vegyítve a jól ismert tulipán és rózsa motívumokkal. A pelerinhez készült hajtű, a Hollókői párta után készített, modern változat, szalagokkal, rezgőkkel, hímzett részekkel. Célom, hogy ezeket a gyönyörű motívumokat beépítsem ünnepi viseleteinkbe.

Rotaru-Gulyás Eszter
 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

16eszter@gmail.com

+36 70 309 7825

facebook.com/geszcsillagvirag

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!