Ör­dön­gös­fü­ze­si nép­ze­nei mes­ter­kur­zus

A Kárpát-medencében napjainkban az egyre szélesebb rétegeket elérő népzeneoktatásnak köszönhetően gombamód szaporodnak a fiatal zenészekből álló népzenei formációk, zenekarok.

A diákok iskolai keretek között kevés lehetőséget kapnak arra, hogy a saját tanáraikon kívül találkozzanak más tapasztalt kollégákkal, és közvetlenül tanulhassanak az adott kistáj népzenéjét alaposan kutató népzenészektől. Emellett a képzésükben jelenleg nincs lehetőség menedzsment típusú tanulmányok folytatására. Az általunk tervezett mesterkurzus-sorozatok és workshopok keretében a hazai fiatal zenészeknek lehetősége nyílik a személyes találkozásra és tanulásra az ilyen mesterektől. Ezek a komplex foglalkozások segítenek az egyes zenei tájegységek stílusának hiteles elsajátításában, így továbbviszik a magyar népzene több száz éves hagyományát. A szombati programok esti koncerttel és táncházzal zárulnak, teljessé téve a zenei élményt a laikus érdeklődők számára is.

Tematikus népzenei workshop-sorozatunk alkalmaira Magyarország különböző vidéki régióiba, egy észak-magyarországi, egy kelet-magyarországi és egy dél-magyarországi helyszínre érkeznek az adott tájegységek népzenéjét jól ismerő zenészek és énekesek. Minden alkalom egy néprajzi, népzeneelméleti előadással kezdődik, ezt követik párhuzamosan a vonós, énekes és egyéb hangszeres (fúvós, pengetős, cimbalmos) kurzusok, majd zenekari menedzsmentismereteket szerezhetnek a résztvevők.

 

2020. február 29., Pécs
Pécsi Kulturális Központ, 7633 Pécs, Veress Endre u. 6.
10.00–11.15 Ördöngösfüzes népzenéjének bemutatása
Előadó: Árendás Péter népzenész, egyetemi docens
11.30–13.00 
14.30–17.30
Ördöngösfüzesi vonós mesterkurzus
Hegedű: Porteleki László
Háromhúros kontra: Fekete Antal "Puma"
Nagybőgő: Bankó Sándor
11.30–13.00 
14.30–17.30
Ördöngösfüzesi énekes mesterkurzus Nyitrai Mariannával
17.45–18.45 Zenei menedzsment előadás Porteleki Lászlóval
20.00–24.00 Népzenei koncert és táncház Porteleki László zenekarával

Jelentkezési határidő: február 21.

A regisztráció lezárult. Étkezés igénylése nélkül továbbra is jelentkezhetnek a jencsel.noemi@hagyomanyokhaza.hu e-mail címen. 

Várunk szeretettel minden zenészt és énekest, aki úgy érzi, bővítené tudását, és az adott kistáj autentikus népzenéjét, dalait a legavatottabb kollégáktól szeretné megtanulni!

 


További információ:

Jencsel Noémi

+36 70 396 2527

 

A program az 1.12.1-17-2017-00022 azonosító számú  „Hálózatépítés az élő néphagyományért – közösségfejlesztés és tudásbővítés megvalósítása a civil társadalom bevonásával a határon átnyúló kulturális kapcsolatok erősítésén keresztül” EFOP projekt keretében valósul meg. 

Efop logo also2

 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!