1100 éve Európában, 20 éve az Unióban
Július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét, amelynek jegyében féléves útjára indul a Kulturális és Innovációs Minisztérium által támogatott 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban című kulturális programsorozat is. Ennek célja, hogy egy országos turné keretében, a kultúrstratégiai intézményeinkkel közösen ünnepelje kulturális, történelmi örökségeinket, hagyományainkat, és bemutassa azokat az értékeinket, amelyekre büszkék lehetünk, éljünk magyarként bárhol a Kárpát-medencén innen és túl. Mindazt, amit mi, magyarok adtunk a világnak, Európának és benne az Uniónak, legyen szó – a teljesség igénye nélkül – művészetekről, innovációról, sportokról, gasztronómiáról.
Hagyományok Háza: Kézműves foglalkozás a Tolna Megyei Népművészeti Egyesülettel
A Tolna Megyei Népművészeti Egyesület megalakulása óta szakmai tevékenységében kiemelten fontos feladatának tartja Tolna vármegye gazdag tárgyalkotó népművészetének mind szélesebb körben történő bemutatását. A helyi lakosság bevonásával mutatja be helybeli értékeinket, az egyes népi kézműves szakmák gyakorlati bemutatásával, kézműves foglalkozások tartásával hívja fel a figyelmet a tudásátadás fontosságára. A résztvevők megismerkedhetnek a csuhékészítés, a gyöngyfűzés, a hímzés, kötés, fazekasság és a vászon-, valamint a szalagszövés alapjaival, az általuk készített tárgyakat hazavihetik. Az egyesület alkotói szeretettel várják a népi kismesterségek iránt érdeklődő gyerekeket, fiatalokat és felnőtteket!
A foglalkozásokat vezetik:
- Dr. Say Istvánné népi iparművész (csuhé)
- Győri Erzsébet népi iparművész (fazekasság)
- Wilhelm Konrádné népi iparművész (kötés)
- Góli Ramóna (gyöngyfűzés)
- Varga Jánosné (hímzés)
- Komjáthi Tamásné népi iparművész (szövés)
A program a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, az 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban programsorozat keretében jött létre.