Iro­da­lom­te­rá­pi­ás Nyi­tott Cso­port

Önismeret folklór és irodalmi szövegek mentén Pávlicz Adrienn irodalomterapeutával

A tavalyi irodalomterápiás csoport sikere után 2024 szeptemberétől új nyitott irodalomterápiás csoportot indítunk havi rendszerességgel Budapesten, a Hagyományok Háza Martin György Szakkönyvtárában. Szeretettel várjuk minden felnőtt érdeklődő jelentkezését, aki szívesen foglalkozna önismerettel folklór és irodalmi szövegek mentén és részt venne nyitott formájú, csoportos irodalomterápiás ülésen. 

Az irodalomterápia a művészetterápia egyik ága

A művészetterápia a 20. században vált ismertté és elismertté, amely napjaink meghatározó önismereti tevékenységeinek egyike. A művészetterápiák olyan technikák, amelyek célja az önismeret elmélyülésének, a motivációk, testi-lelki-szellemi működések felfedezésének elősegítése változatos, élménycentrikus, az egyéniség kibontakozását segítő programokkal. Hatásukra fejlődhet az érzelemkifejezés mellett a kommunikációs képesség és egyéb társas készségek is. Az irodalomterápia többféle tudományterületről megközelíthető. Az olvasó és az irodalom kölcsönhatásának folyamata: a kiválasztott szövegekben található gondolatok terápiás hatást gyakorolhatnak egy személy testi vagy lelki egészségére. 

Témáink

Főbb témák, amiket érintünk: kommunikáció, kapcsolattartás, kapcsolódás, generációk együttélése, a mindennapi élet kihívásai, családi hagyományok és minták, kapcsolatok és szerepek. Az alkalmak során a ma emberét különösen foglalkoztató témákról beszélgetünk. Érintjük a családi hagyományok és viszonyrendszerek kérdéseit, valamint a társas kapcsolatok kimondott és kimondatlan alkotóelemeit.

Fotó: Szecsődi Barbara
A csoportról

A csoport lehetőséget ad arra, hogy őszintén beszélgessünk biztonságos, elfogadó légkörben, új történeteket, nézőpontokat megismerve és önismerettel gazdagodva. Az ülések alkalmával minden hónapban megoszthatjuk gondolatainkat hasonló témák iránt érdeklődő emberekkel, akik segítségével választ találhatunk a bennünket foglalkoztató kérdésekre is.

Eszközök és módszerek

Különböző asszociációs tárgyak és kártyák, folklór szövegek, klasszikus, kortárs szépirodalmi szövegek, népzene és néptánc archív felvételek, kreatív írásgyakorlatok segítségével zajlanak az ülések.

A nyitott csoport részletei

Vezető: Pávlicz Adrienn irodalomterapeuta
A csoport formája: nyitott, így bármelyik alkalomnál be lehet kapcsolódni.
Létszám: maximum 12 fő (jelentkezési sorrendben)
Korosztály: 18 éves kortól
Helyszín: Hagyományok Háza Martin György Szakkönyvtár

Fotó: Szecsődi Barbara
Tervezett időpontok 

2024. szeptember 23. hétfő 17:30-19:00 _ BETELT
2024. október 14. hétfő 17:30-19:00 - JELENTKEZEM A OKTÓBER 14-I ÜLÉSRE - Belépés az Iskolai utca felőli gazdasági bejáraton át!
2024. október 17. csütörtök 17:30-19:00 - JELENTKEZEM A OKTÓBER 17-I ÜLÉSRE
2024. november 18. hétfő 17:30-19:00 - JELENTKEZEM A NOVEMBER 18-I ÜLÉSRE - Belépés az Iskolai utca felőli gazdasági bejáraton át!
2024. november 28. csütörtök 17:30-19:00 - JELENTKEZEM A NOVEMBER 28-I ÜLÉSRE
2024. december 9. hétfő 17:30-19:00 - JELENTKEZEM A DECEMBER 9-I ÜLÉSRE - Belépés az Iskolai utca felőli gazdasági bejáraton át!

Érkezés: 17:15-17:30

Jelentkezés

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, kizárólag az időpont mellett található jelentkezési linken keresztül elérhető regisztrációs felületen keresztül lehet jelentkezni.

A szervezők a változtatás jogát fenntartják. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!