Mézesbábos, karikás ostoros, mázas-cserepes, gyapjú tulipános élménytár
A kiállítás célja, hogy néhány népi mesterséget – a mézeskalácskészítést, fazekasságot, nemezelést - és a pásztorélethez kapcsolódó népművészetet és néptáncot több érzékszervünkre hatóan, interaktívan mutassunk be. A kiállítás lehetőséget biztosít az érzékszervi fogyatékkal élő látogatók fogadására és múzeumpedagógiai foglalkoztatására.
A Hagyományok Háza 2019 óta stratégiai partnerként vesz rész a TOMIMEUS elnevezésű projektben. A program elsődleges célja, hogy nemzetközi partnerintézményekkel (Romániából, Görögországból, Törökországból, Bosznia-Hercegovinából, Magyarországról) közösen olyan múzeumi gyakorlatot hozzunk létre, amely a 21. századi elvárásoknak megfelelően multiszenzoros (több érzékszervünkre ható) és inkluzív (azaz befogadó) formát eredményez. A jövőben a kiállítás kiegészítőjeként olyan múzeumpedagógiai foglalkozássorozatot valósítunk meg, amely az érzékszervi fogyatékkal élő gyermekek számára múzeumi környezetben, műtárgyakkal és demonstrációs tárgyakkal, játékokkal ismeretközvetítő és interaktív tanulási formát biztosít.
Szeretettel várjuk a kiállítás megnyitó ünnepségére 2021. október 26-án 13 órakor a Magyar Népi Iparművészeti Múzeumban.
A kiállítást megnyitja: Dr. Gombás Judit (ELTE BGYGK egyetemi adjunktus), Baráth Anita (gyógypedagógus) és Gál Boglárka (múzeumpedagógus, Hagyományok Háza).
A kiállítás fejlesztői: Varga Ferenc és Asbót Kristóf
Érzékszervi fogyatékkal élő látogatók számára akadálymentesített program.
Állandó kiállítás.
További információ:
Magyar Népi Iparművészeti Múzeum
(+36) 30 615 4134