Rőmer Ottó neve már a ’70-es évektől beírta magát a népzenész szakmába. Klasszikus hegedűtanári diplomája mellett családi örökségként a népzene is része életének. Komolyzene-tanári munkájával párhuzamosan elsőként a Délibáb együttes tagjaként, később a Gereben és a Karikás, a kilencvenes évektől a Morotva és a Szeredás zenekarok zenészeként vált ismertté. Színpadi, táncházzenészi és tánckísérő feladatkörét a népzene folyamatos gyűjtése, tanulása, illetve tanítása is kiegészíti. Nevéhez fűződik Tiszafüreden az alapfokú, illetve Nyíregyházán a Joób Árpáddal közös erővel felépített felsőfokú népzeneoktatás. Tanárként alapos módszertani és technikai felkészültségével, autentikus játékmódjával, precíz lejegyzéseivel, előadói igényességével, kreativitásával és magával ragadó egyéniségével népzeneoktatásunk jeles személyiségévé vált.
Növendékei a Tiszafüredi Fekete László Zeneiskola, a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, a Nyíregyházi Egyetem tanulói, népzenei táborok résztvevői.
A „mester”, koncertjén ezen intézményekben végzett növendékeivel, a méltán ismert, Hajdú-Bihar megyei Príma-díjas Dezsőházi Tamással (Bürkös zenekar), a Hagyományok Háza Archiválási Osztályának vezetőjével, Molnár Péterrel (Herczku Ági és a Banda, Kalász Banda), valamint a Birminghami Szimfonikus Zenekar brácsa-szólamvezetőjeként működő fiával, Rőmer Ádámmal (Folktone együttes) és népzenetanár-etnográfus lányával, Kompár-Rőmer Judittal (Molnár Miklós és zenekara) játszik.
Közreműködik továbbá a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végzett, Páva-díjas Ecsedi-Oláh Petra énekes, és a Csík zenekar cimbalmosa, harmonikása, Barcza Zsolt, akikkel az elmúlt években lemezeken, koncerteken, táborokban dolgoztak együtt.
Jelenlegi növendékei közül a tiszafüredi Bíró Attilát ismerhetjük meg.
A Mesterek és tanítványok sorozat korábbi előadásai
A rendezvény a Hagyományok Háza és Hagyományok Háza Baráti Köre Egyesület közös szervezésében valósul meg.