„A be­to­non is ki­nőtt a fű” – Ke­rek­asz­tal-be­szél­ge­tés a tánc­ház­ról

Halmos Béla írja, hogy az eredeti táncházak és a „modern” táncházak lényegüket tekintve megegyeznek egymással: alapvető céljuk a résztvevők szórakozása. A széki mintára városi közegben meggyökeresedett revival  táncház azonban változatos formákban, sokszor eltérő tartalommal él tovább, folyamatosan alkalmazkodva változó szociokulturális környezetünkhöz. Ezen gondolatból kiindulva beszélgetünk a táncház szó jelentéséről, a mozgalmiság kérdéseiről és a táncház módszer „határátlépéseiről”. 

 

A beszélgetés résztvevői:

dr. Sándor Ildiko

dr. Sándor Ildikó néprajzkutató  

„A táncházmozgalomba diákként kapcsolódtam be az 1980-as években. Egyetemistaként a Marczibányi téri Guzsalyas moldvai táncház egyik alapítója voltam, a Kőketánc gyerektáncházat 1988 óta vezetem. A táncházmozgalom és a táncház módszer a szakmai érdeklődésem egyik központi kérdése: figyelemmel kísérem, kutatom.”

SZékely Anna

Székely Anna néprajzkutató, táncantropológus

„Szegedi egyetemista koromban ismerkedtem meg a néptánccal, a közösséggel és a táncház világával, amely később kutatási témám lett.”

Szavas Márton Szarvas Márton, a CEU Szociológia és Szociálantropológia Tanszékének doktorandusza. Disszertációja a rendszerváltás utáni közművelődési intézmények átalakulását vizsgálja.

 

 

A beszélgetés moderátora:

Németh Nóri

Németh Nóra, a Hagyományok Háza szakmai munkatársa

 

A program a Táncházak éjszakája részeként valósul meg.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!