Ba­logh Gyu­lá­né Pal­la Már­ti

Gyékény-, szalma-, és csuhétárgy készítő, népi kismesterség oktató

Gyermekkoromban még fontos szerepe volt a szálasanyagnak. Szüleim a kenyérsütéshez használt szalmaszakajtóktól a vesszőkosarakon át a csuhé lábtörlőkig számtalan tárgyat használtak, amiket ők maguk vagy valamelyik családtag készítettek. Nagyon szerettem volna én is megtanulni, amit ők tudtak. Eredetileg angol női szabónak tanultam, majd szociális gondozónak, ezt követően lehetőségem nyílt, hogy a Hagyományok Házában gyékény-, szalma-, és csuhétárgy készítést tanulhattam. Később a népi játszóház-vezetői és a népi játék és kismesterségek oktatója tanfolyamot is elvégeztem. A kézművesség idővel az életem részévé vált. Nemcsak elkészítem, a mindennapi életben használom is a magam készítette tárgyakat. Rendezvényeken veszek részt, szakköröket vezetek, tárgyaim időnként kiállításokon szerepelnek.

Az alkotás számomra örömforrás.  Boldogság, amikor ránézek arra, amit alkottam, és örömmel tölt el a gyermekekkel való foglalkozás, látva szemükben az alkotás örömét.

Palla Márti

 

Elérhetőség:

marti1130@gmail.com

+36 20 536 5893

Be­mu­tat­ko­zott a Folk_ME Ka­tar­ban

Székely Levente a Hagyományok Háza képviseletében Katarba utazott, hogy részt vegyen a Global Public Diplomacy Network (GPDNet) tizedik közgyűlésén. A találkozón bemutatta a Hagyományok Háza digitális zenei oktatási programját, amely több ország érdeklődését is felkeltette, új együttműködések lehetőségét teremtve.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!