Bevezető a hagyományos mesemondás gyakorlatába
30 órás akkreditált, gyakorlat-orientált képzés
Akkreditációs szám: 480-10/2022
Új képzésünk során a résztvevők megismerkednek a népmesével mint szóbeli, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló népköltészeti műfajjal és a hagyományos mesemondással. Célunk, hogy a képzést végző pedagógus óvodai, iskolai munkája során tudjon és merjen elszakadni a népmese könyvben rögzített szövegétől, hogy megkönnyítsük az útját a felolvasástól a fejből, rögtönözve, saját szavaival elmondott hagyományos stílusú mesemondásig, és hozzásegítsük saját meserepertoárjának építéséhez.
A hallgatók megismerhetik a népmese helyét a ma gyermekkultúrájában, és ismereteket kapnak a mesemondás-prózamondás megkülönböztetésének és tanításának terén. A néprajzi és pedagógiai ismereteket összekötjük az improvizatív mesemondásba bevezető gyakorlati példákkal és feladatokkal. Hagyományos és mai mesemondók példáinak megismerése után maguk a résztvevők is mesélnek majd, az oktatókól és a társaktól kapott visszajelzés, az ajánlott gyűjtemények és olvasmányok pedig a további fejlődésüket segítik.
A tanfolyam indítását a népmese, a hagyományos mesemondás iránti örvendetesen növekvő érdeklődés motiválta, egyre több helyen szerveznek mesemondóversenyeket, egyre több helyen alakulnak felnőtt vagy családi mesekörök, viszont sokan még mindig az írásbeliség, az irodalmi mese műfaji kereteiben találkoznak csak a mesével. Ezért emeltünk be a Hagyományok Háza képzési kínálatába egy viszonylag rövid és nagyon gyakorlat-orientált képzést is, amely megkönnyítheti az óvópedagógusok és a tanítók mindennapi munkáját, akik szeretnek, szeretnének élőszóban is mesélni, de nem érzik magukat eléggé gyakorlottnak.
A tanfolyam 30 kontaktórát jelent a Hagyományok Házában, de a kapcsolódó, kötelezően végzendő hospitálás intézményünk élőszavas mesemondás alkalmain és otthoni feladatok miatt összesen 45 kreditpontot ér!
A képzést néprajzkutató, a revival mesemondó mozgalomban részt vevő, gyakorló pedagógus-mesemondó oktatók tartják.
Oktatók:
- Varga Norbert
- Klitsie-Szabad Bogi
- Sándor Ildikó
- Havay Viktória
- Dala Sára
- Fábián Éva
- Bartók Ágota
- Hacsi Panni
- Bumberák Maja
Az órákat tömbösítve, három őszi hétvégén, péntek délután és szombaton tartjuk, a hospitálási lehetőségekről a beiratkozottak tájékoztatást kapnak.
A tanfolyam elvégzéséről tanúsítványt adunk. A tanúsítvány kiállításának feltétele a pedagógus végzettség igazolása, az órák 80 %-án való részvétel, egy népmese elmondása, és az akkreditációban rögzített gyakorlati feladatok elvégzése.
Ajánljuk mesemondó tanfolyamunkat azoknak a pedagógusoknak, akik szoktak és szeretnek az óvodában, iskolában mesélni, de tájékozódási, fejlődési lehetőséget keresnek - és azoknak még inkább, akik még nem próbálták ki a kötött szöveget megelevenítő, mesemondást.
Tanfolyam időpontjai:
szeptember 29-30.
október 20-21.
november 24-25.
Tanfolyam díja: 60 000 Ft, amely két részletben fizethető.
Jelentkezési (és befizetési) határidő: 2023. augusztus 25.
A jelentkezés a jelentkezési lap kitöltésével és részvételi díj első felének (30 000 Ft) befizetésével együttesen válik érvényessé, amelyet az alábbiak szerint legyenek kedvesek megtenni!
- számlaszám: MÁK 10032000-01739716-00000000
- közlemény: 61201/6529_részvételi díj_ résztvevő neve
- amennyiben jogi személy nevére kér számlát, ennek kiállítására csak abban az esetben van lehetőség, ha az összeg befizetője az adott jogi személy
- az ehhez szükséges költségviselési nyilatkozatot kérjük aláírva, a jelentkezési űrlap mellékleteként feltölteni!
- amennyiben az utalásnak előfeltétele a kiállított számla megérkezése, kérjük, ezt előre jelezzék nekünk e-mailben (bolega.margo@hagyomanyokhaza.hu)
Jelentkezem a tanfolyamra
Jelentkezési határidő: augusztus 25.
Kapcsolat:
bolega.margo@hagyomanyokhaza.hu
+36 70 506 8248