Nép­ze­ne

A Hagyományok Háza népzeneoktatása elsősorban (de nem kizárólag) a pedagógusokat kívánja megszólítani.

Továbbképzéseink a magyar népzene hiteles, stílushű megszólalását és annak továbbéltetését tűzik ki célul. A változatos tematikát kínáló hangszeres és énekes kurzusokon a szakma kiváló előadói- és tanáregyéniségeitől tanulhatnak a résztvevők. Tanfolyamainkon olyan kiválóságok tanítanak, mint  Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Navratil Andrea, Nyitrai Mariann, Agócs Gergely, Berta Alexandra vagy Nauner-Agárdi Éva. 

Képzési kínálatunkban szerepelnek 30 és 60 órás akkreditált tanfolyamok, 10 alkalmas tanfolyamok és egynapos workshopok is.

A Hagyományok Háza nyilvántartási száma: B/2020/000425

Aktuális programjaink

Ma­gyar né­pi ének tan­fo­lyam

Elsősorban pedagógusokat várunk, de korlátozott számban pedagógus diplomával nem rendelkezők jelentkezését is tudjuk fogadni.

Akkreditált képzések

Képzési kínálatunk

Ma­gyar né­pi ének tan­fo­lyam

Elsősorban pedagógusokat várunk, de korlátozott számban pedagógus diplomával nem rendelkezők jelentkezését is tudjuk fogadni.

Akkreditált képzések

Ma­gyar né­pi ének ha­la­dó tan­fo­lyam

A képzésre csak a Magyar népi ének tanfolyamot elvégzett pedagógusok, illetve szakirányú (népzenei) végzettséggel rendelkező pedagógusok jelentkezését várjuk.

Akkreditált képzések
Pedagógus
Népzene
Képzés

Kez­dő ci­te­ra­kur­zus

A 30 órás kurzus a legelső lépésektől mutatja be a citerajáték mikéntjét, így előképzettséget nem igényel.

Akkreditált képzések

Nép­ze­nei mes­ter­kur­zus

A Kárpát-medencében napjainkban az egyre szélesebb rétegeket elérő népzeneoktatásnak köszönhetően gombamód szaporodnak a fiatal zenészekből álló népzenei formációk, zenekarok.

Népzene

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!