Szak­ké­pe­sí­tés­re fel­ké­szí­tő szak­mai kép­zés

Kétéves, szakmát adó kézműves képzéseink célja kettős: egyrészt szeretnénk résztvevőinknek egy fenntartható, a környezettel harmóniában lévő, a 21. század számára hasznos és használható tudást átadni, másrészt célunk megőrzi és továbbélteti a hagyományos kézműves szakmákat és mesterségeket. Hisszük, hogy elődeink tudása olyan ismerethalmaz, ami adekvát válaszokat képes adni napjaink kihívásaira és igényeire is. 

 

Képzéseinket ajánljuk mindenkinek, aki szakmát szeretne tanulni, vagy mélyebben el szeretné sajátítani a hagyományos szakmák valamelyikét, aki hasznosan szeretné eltölteni az idejét, és aki szeret elmélyülten és alaposan dolgozni.
Oktatóink népművészek, szakmájuk elismert és szakavatott ismerői, akik a legnagyobb szakértelemmel felvértezve, alázattal vannak elődeik tudása iránt és módszertani ismeretekkel felvértezve, türelemmel vannak tanulóik iránt.

A Hagyományok Háza nyilvántartási száma: E/2020/000301

Kép­zé­si kí­ná­la­tunk

Jelenleg 7 népi mesterség fortélyait sajátíthatja el kétéves képzéseinken. Ezek után pedig lehetőség van oktatói vizsgát tenni.

Ok­ta­tó­ink

Oktatóink a kézműves mesterségek elhivatott, magasan képzett és elismert mesterei

Akik­re büsz­kék va­gyunk

Hallgatóink, akik a képzéseink elvégzése után nagy elhivatottsággal fejlesztik, gondolják és adják tovább tudásukat.

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!