In­dex - Sze­cesszió, Art De­co, Nép­mű­vé­szet - Női lé­lek, né­pi for­mák

Ezek a nők úttörők voltak a maguk idejében címmel írt kiállításunkról az Index.

"Az új, időszaki kiállításon különleges perspektívából, női művészek nézőpontjain keresztül ismerhetjük meg a XX. század elejének két nagy stílusa, a szecesszió, valamint az art deco és a népművészet találkozását. Ezek a nők – Lesznai Anna, a Zsolnay nővérek, Mallász Gitta, Undi Mariska, Lukáts Kató vagy Zsindelyné Tüdős Klára – mindannyian úttörők voltak a maguk idejében. Munkásságuk közös pontja, hogy tudatosan fordulatak a népművészet kutatása és megújítása felé. Látásmódjukat, szakmai tevékenységüket izgalmas és reprezentatív tárgyak segítségével eleveníti meg a tárlat. Érdekes történeteiken keresztül pedig megismerhetjük az életük és a népművészet közti kapcsolatot"

– olvasható a cikkben, mely teljes terjedelmében a képre kattintva olvasható.

https://index.hu/kultur/2024/02/03/hagyomanyok-haza-kiallitas-art-deco-nepmuveszet-noi-lelek/

A „Kis fe­ke­te” Bu­ka­rest­ben

A Bukaresti Dizájnfesztivál programjaként nyílt meg június 5-én a „Kis fekete” című kiállítás a bukaresti Ion Mincu Építészeti és Urbanisztikai Egyetem MINCU Galériájában.

Bú­csú „Mes­ti­től”

A Táncházmozgalom újabb ikonikus alakjától búcsúzunk az idén; életének 96. évében meghalt Timár Sándor, a Magyar Állami Népi Együttes egykori művészeti vezetője, a társulat örökös tagja, Kossuth- és Erkel Ferenc díjas koreográfus, néptáncpedagógus, a magyar néptáncoktatás egyedi módszertanának kidolgozója, rendező, a nemzet művésze. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!