Vel­key Ró­bert

Pedagógus család gyermekeként és miskolci jezsuita gimnázium diákjaként, cserkész vezetőként hamar életem meghatározó eleme lett a pedagógia és a tanítás, tudásátadás mestersége. 

Tanulmányaimat az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán, andragógia szakon végeztem. Fiatal felnőttképzőként, művelődésszervezőként alapítottuk barátaimmal a Hencida Népművészeti Egyesületet Budapesten. Később a Kőrösi Csoma Sándor Ösztöndíj Programmal több ízben nyílt lehetőségem az Egyesült Államokban, a diaszpórában élő magyar közösségek köreiben tevékenykedni közösségépítőként, művelődésszervezőként. Egy ideig a Hungary Today újságnak újságíró, szerkesztőjeként működtem a kulturális és közéleti rovatok készítésén. Később az Oktatási Hivatal szakmai szakértőjeként és képzőjeként a Csodaszarvas Programmal szerveztünk országosan élménypedagógiai képzéseket a pedagógusoknak.

Jelenleg az Arlói Jezsuita Jelenlét Program szociális munkatársaként dolgozom, immár több mint három éve vagyok jelen Arlón a közösség és a családok életében. A Jelenlét programunk megvalósításának társelemeként indítottuk a Szimfolk Zenei Műhely programunkat, amelynek célja, többek között a mélyszegénységben élő gyermekek zenei és társas készségeinek fejlesztése. 

Jelenleg az Arlói Jelenlét Program megvalósítása mellett a Miskolci Egyetem kulturális antropológia képzését végzem. 
 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!