Vel­key Ró­bert

Pedagógus család gyermekeként és miskolci jezsuita gimnázium diákjaként, cserkész vezetőként hamar életem meghatározó eleme lett a pedagógia és a tanítás, tudásátadás mestersége. 

Tanulmányaimat az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán, andragógia szakon végeztem. Fiatal felnőttképzőként, művelődésszervezőként alapítottuk barátaimmal a Hencida Népművészeti Egyesületet Budapesten. Később a Kőrösi Csoma Sándor Ösztöndíj Programmal több ízben nyílt lehetőségem az Egyesült Államokban, a diaszpórában élő magyar közösségek köreiben tevékenykedni közösségépítőként, művelődésszervezőként. Egy ideig a Hungary Today újságnak újságíró, szerkesztőjeként működtem a kulturális és közéleti rovatok készítésén. Később az Oktatási Hivatal szakmai szakértőjeként és képzőjeként a Csodaszarvas Programmal szerveztünk országosan élménypedagógiai képzéseket a pedagógusoknak.

Jelenleg az Arlói Jezsuita Jelenlét Program szociális munkatársaként dolgozom, immár több mint három éve vagyok jelen Arlón a közösség és a családok életében. A Jelenlét programunk megvalósításának társelemeként indítottuk a Szimfolk Zenei Műhely programunkat, amelynek célja, többek között a mélyszegénységben élő gyermekek zenei és társas készségeinek fejlesztése. 

Jelenleg az Arlói Jelenlét Program megvalósítása mellett a Miskolci Egyetem kulturális antropológia képzését végzem. 
 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!