A füleki Mocsáry Lajos Alapiskola tanítónője, a Rakonca Néptáncegyüttes egykori művészeti vezetője, a Foncsik Énekegyüttesek vezetője, néprajzi rendezvények szervezője, játszóházvezető, a hagyományra való nevelés oktatásba való beépítésének szorgalmazója. Iskolai munkája során kiemelt figyelmet fordít a szociálisan hátrányos helyzetű gyerekek felzárkóztatására, esélyeik növelésére. Felkészítő tanárként és az országos döntő házigazdájaként a kezdetektől fogva részt vesz az Ipolyi Arnold Népmesemondó Versenyen. A Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia külső munkatársaként 2017 óta a Comenius Pedagógiai Intézettel közösen megvalósított Útravaló elnevezésű akkreditált képzés előadója, a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karán folyó Néphagyomány az oktatásban című képzés egyik oktatója.
Varga Lia
Új bemutató: Vissza a forrásokhoz!
Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám.
Zenészportrék – Elfújt emlékek
2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit.
A csárdás nyolcadik örökségünk!
2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk.