La­ka­tos György

Közel 25 éve dolgozom a cigányügyben, civil szervezetek (egyesületek, alapítványok), cigány kisebbségi önkormányzatoknál, de dolgoztam állami szférában, iskolában is, valamint a református egyház külsős munkatársai voltam.
20 éve vagyok/voltam vezető beosztásban az alábbi területeken: Nemzeti Egészségvédelmi Intézet - osztályvezető, Budaörsi Tanoda-tanodavezető, Országos Cigány Önkormányzat – osztályvezető, RGDTS-Phiren Amenca (Ref. Egyház) – programvezető, Máltai Szeretetszolgálat – komplex program szakmai vezetője, Romano Kher-Cigány Ház: üdülővezető.
1989 – től folyamatosan tanultam és a tanulom a cigány kultúrát és a cigányok társadalmi helyzetét (formálisan és informálisan), néhány tanár, előadó: Zsigó Jenő, Michael Stuart, Prónai Csaba, György Péter, Csepeli György, Kertesi Gábor, Daróczi Ágnes, Ferge Zsuzsa stb. Jómagam hosszú évek óta tanítok iskolákban, képzéseken, tanfolyamokon cigány kultúrát és a magyarországi és európai cigányság társadalmi helyzetéről ismereteket.
A Nemzeti Egészségvédelmi Intézetben 10 éven keresztül szerveztem utcai szociális munkás (streetworker) tanfolyamokat, én is dolgoztam egy ideig szociális munkásként.
 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!