Horváth Szilárd, az MTVA munkatársa, a kereszténységre, a néphagyományra és a családi összefogásra alapozott gödi Búzaszem Iskola egyik alapítója és vezetője. "Ahogyan a gyerekeinket neveljük, olyan lesz az ország" - vallja. Gyermekeink átveszik a viselkedésünket, vagyis nemcsak az a fontos, hogy mit tanítunk, hanem az is, hogyan. A Búzaszembe járó gyerekek óráinak harmada népművészeti óra, ezért nyolcadik után magas értelmi és érzelmi intelligenciával, erős identitással és közösségi szellemmel mennek tovább a középiskolába.
Horváth Szilárd
A csárdás nyolcadik örökségünk!
2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk.
Zenészportrék – Elfújt emlékek
2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit.
Új bemutató: Vissza a forrásokhoz!
Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám.