Dr. Do­mo­kos Ma­ri­ann, PhD

tudományos főmunkatárs - Magyar Kutatási Hálózat, Bölcsészettudományi Kutatóközpont, Néprajztudományi Intézet

Domokos Mariann néprajzkutató, folklorista, a Magyar Kutatási Hálózat (korábban Magyar Tudományos Akadémia) Néprajztudományi Intézetének munkatársa. Fő kutatási területe a 19. századi magyar népmeseszövegek gyűjtésének és kiadásának története, különösen a mesék populáris írásbeliségben való megjelenése és terjedése. E témában írott doktori disszertációja monográfiaként Mese és filológia címen jelent meg 2015-ben az Akadémiai Kiadónál. Közreműködött Arany László klasszikus magyar népmesegyűjteményének  kritikai kiadásában. Az idén megjelent Grimm mesék magyar ponyvákon című kötete a 19. századi, magyar nyelvű ponyvamesék világába nyújt betekintést. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!